Austria Beč slavila protiv Altacha

Nedjelja, 01. listopada 2017. 19:06 Napisao/la  SC

Milan i AEK doživjeli su poraze, no Grci su ostali na vrhu

Kevin Friesenbacher (Austria Beč)

Nogometaši bečke Austrije pobijedili su na domaćem terenu Altach 2:0 u susretu 10. prvenstvenog kola.

Oba gola Austria je zabila ud rugom poluvremenu. Mrežu gostiju načeo je Abdullahi u 72. minuti na asistenciju Salamona. Od 82. minute Altach je igrao sa igračem manje nakon isključenja Netzera.

Konačan rezultat postavio je Friesenbichler u 87. minuti, a asistent je bio De Paula.

Austria Beč ima 18 bodova i trenutno je na trećem mjestu. iza Sturma i Salzburga.

AUSTRIA BEČ: Pentz, Klein, Kadiri Mohammed, Ruan (80 Monschein), Salamon, Serbest, Tajouri (90+2 Gluhaković), Abdullahi, Lee (62 De Paula), Pires, Friesenbichler

ALTACH: Kobras, Lienhart, Zech, Netzer, Honsak, Piesinger (73 Zwischenbrugger), Gebauer, Salomon, Nutz (60 Tekpetey), Dobras, Aigner (81 Grbić)

Utakmica 10. kola: Austria Beč - Altach 2:0 (Abdullahi 72, Friesenbachler 87)

Nogometaši Milana poraženi su u gostima kod Rome 0:2.

Sve najvažnije dogodilo se u drugom poluvremenu. U 61. minuti Donnarumma je obranio pokušaj Florenzija, a s druge strane u 68. minuti uzvratio je vratar Rome Alisson koji je spektakularno obranio udarac Bonuccia.

Alisson je zaustavio i pokušaj Nikole Kalinića u istoj minuti.

U 72. minuti Pellegrini je pronašao Džeku koji puca, lopta se odbila od nekog igrača i promijenila smjer te odsjela u mreži rossonera za 0:1.

Na 0:2 povisuje Florenzi koji je u mrežu pospremio jednu odbijenu loptu.

U 80. minuti Milan ostaje sa igračem manje, nakon što je zbog drugog žutog kartona isključen Calhanoglu.

Milan je nakon dvoboja sa Romom na sedmom mjestu ljestvice sa 12 bodova iz sedam kola.

MILAN: Donnarumma, Musacchio, Bonucci, Romagnoli, Borini (84 Bonaventura), Kessie, Biglia, Calhanoglu, Rodriguez, Silva, Kalinić (79 Cutrone)

ROMA: Alisson, Peres, Manolas (86 Jesus), Fazio, Kolarov, Nainggolan, De Rossi, Strootman (30 Pellegrini), Florenzi, Džeko, El Shaarawy (78 Gerson)

Utakmica 7. kola: Milan - Roma 0:2 (Džeko 72, Florenzi 77)

Grčki AEK poražen je na gostovanju kod Asterasa 0:2 u susretu šestog kola.

Domaćin je poveo u 47. minuti pogotkom Munafe, a konačnih 2:0 postavio je Manias u 81. minuti.

U momčadi AEK-a Livaja je ušao u igru u 55. minuti.

AEK je unatoč porazu prvi na ljestvici sa 13 bodova, PAOK na drugom mjestu ima bod manje.

ASTERAS: Athanasiadis, Madinda (90+1 Tonso), Pasalidis, Triandafillopulos, Giannoulis, Munafo, Tsoukalas, Kaltsas, Douvikas (74 Manias), Isnaldo (79 Tsilianidis), Kotsiras

AEK: Tsintotas, Bakakis, Vranješ, Giannoutsos, Vinicius (55 Livaja), Galanopoulos, Johansson, Aldarević, Bakasetas (63 Christodoulopoulos), Araujo (70 Traustason), Mantalos

Utakmica 6. kola: Asteras - AEK 2:0 (Munafo 47, Manias 81)