Europska liga: AEK dokazao da je bolji od Olympiakosa, RB Salzburg i Austria odigrali bez pogodaka

Ponedjeljak, 25. rujna 2017. 00:45 Napisao/la  SC

RB Salzburg - Austria Beč 0:0, AEK - Olympiakos 3:2

Nogometaši AEK-a dokazali da su bolji od Olympiakosa

Protivnici Rijeke u Europskoj ligi igrali ovog vikenda derbije kola protiv momčad protiv kojih je Rijeka igrala u pretkolima Lige prvaka.

U derbiju 9. kola austrijskog prvenstva RB Salzburg i Austria Beč odigrali su utakmicu bez pogodaka.

Malobrojni gledatelji u Salzburgu vidjeli su tipičnu natjecateljsku utakmicu u kojoj je obojici trenera bilo važnije ne izgubiti nego pobijediti.

Nakon 9. kola vodi Sturm (19) ispred RB Salzburga (18) i Austrije (15).

Daleko je bilo uzbudljivije u derbiju 5. kola grčkog prvenstva.

AEK je pobijedio Olympiakos rezultatom 3:2 i dokazao ono što se vidjelo u utakmicama protiv Rijeke.

Nema AEK bolje igrače od Olympiakosa, ali ima bolju momčad koja je uspjela preokrenuti rezultat nakon što je gubila 0:2.

Olympiakos je poveo 2:0 pogocima najboljih igrača Marina (22) i Odjidja-Ofoea (46).

Dvostruki strijelac za AEK u završnici utakmice bio je Christodoulopoulos (64, 80), a utakmicu je odlučio Mantalos pogotkom u 90. minuti nakon asistencije Livaje, koji je u igru ušao u drugom poluvremenu.

Stoperi Ćosić (AEK) i Engels (Olympiakos) dobili su crvene kartone u 94. minuti, što više nije moglo utjecati na rezultat.

Nakon 5. kola vodi AEK (13) ispred Panionisa (11), PAOK-a (11) i Olympiakosa (8).