Emir Dilaver odigrao jednu utakmicu Franjo Ivanović i Matej Mitrović pretežito sjede na klupi

Utorak, 19. ožujka 2024. 11:11 Napisao/la  Igor Vranić

Sve Sopićeve odluke imaju uporište u zdravim načelima kompetetivnosti, pošteni pristup vraća mu se na terenu

Emir Dilaver

Koju god odluku ove godine donio, Željko Sopić je pogodio!

Tko je na početku ove godine mogao pretpostaviti da će jedan stoper (Galešić) postati igrač odluke u čak četirima utakmicama (Gorica, Varažin, S. Belupo, Rudeš), da će jedan defenzivni veznjak (Hodža) postati najbolji strijelac s 5 pogodaka ili da će jedan pričuvni branič (Bogojević) dvama pogocima odrediti pobjednika utakmice protiv Lokomotive (4:0)?!

Dok momčadi ide, odluke trenera se ne propituju!

Posebice dok treneru ide ovako što ide Sopiću dok vodi Rijeku prema tituli prvaka!

Evo četvorice igrača kojima je Sopić ove godine zameo tragove iz prvoga dijela sezone!

Franjo Ivanović prošle godine dobio je pretpoziv Zlatka Dalića, odmah na početku ove godine izašao je već u 31. minuti utakmice u Velikoj Gorici.

Ukupno je odigrao po jedno poluvrijeme protiv Dinama i Hajduka, u trima utakmicama (Istra 1961, Gorica, Osijek) igrao je ukupno 32 minute, u trima utakmicama sjedio je na klupi, nije postigao ni jedan pogodak.

Momo Yansane potpuno je nestao, u osam utakmica ove godine sjedio je na klupi, u zadnjoj utakmici protiv Slavena Belupa nije bio ni u zapisniku.

Emir Dilaver odigrao je samo prvu utakmicu ove godine u Velikoj Gorici, gdje se ozlijedio.

Tri iduće utakmice nije bio u rosteru zbog ozljede, u pet idućih utakmica sjedio je na klupi.

Matej Mitrović prošle godine bio je ponajbolji branič u svim utakmicama najvišega inteziteta (Lille, Dinamo, Hajduk...), početkom ove godine prve dvije utakmice nije igrao zbog ozljede, dvije utakmice sjedio je na klupi.

U nastavku sezone jedino je protiv Dinama odigrao cijelu utakmicu, protiv Varaždina je igrao 56 minuta nakon što se ozlijedio Stjepan Radeljić, postigao je drugi pogodak.

Za nagradu protiv Osijeka je igrao 24, a protiv Slavena Belupa cijelih 5 minuta!

Budući da sve Sopićeve odluke imaju uporište u zdravim načelima kompetetivnosti, pošteni pristup vraća mu se na terenu bez obzira tko sjedi na klupi.