Europska liga: Austria doživjela uvjerljiv poraz uoči utakmice protiv Rijeke, AEK remizirao

Nedjelja, 15. listopada 2017. 22:00 Napisao/la  SC
Potop Austrije u Grazu

Nogometaši Austrije doživjeli su uvjerljivi poraz u derbiju 11. kola, Sturm je s 3:0 pobijedio protivnika Rijeke u idućem kolu Europske lige.

Momčad Austrije dobro je prošla, dvostruki strijelac Alar u 21. minuti nije iskoristio kazneni udarac.

Uoči utamice protiv Rijeke u četvrtak, Austria je doživjela treći poraz u prvenstvu i zaostala čak sedam bodova za vodećim Sturmom.

STURM Siebenhandl,  Potzmann, Koch, Maresic, Schulz, Lykogiannis,  Jeggo,  Hierländer, Zulj (87. Lovric), Huspek (90. Filip), Alar (73. Zulechner)

AUSTRIA: Pentz, Klein, Kadiri, Serbest, Martschinko (20. Salamon), Prokop (60. De Paula), Holzhauser, Alhassan, Tajouri (75. Friesenbichler), Monschein, Pires

Utakmica 11. kola: Sturm - Austria Wien 3:0  (Alar 27, 56,  Kadiri 30-ag)

Poredak: Sturm 25, RB Salzburg 24, Rapid 19, Austria 18, Admira 17...

AEK je na gostovanju kod Xantija odigrao 1:1 u sedmom kolu grčkog prvenstva.

Domaćini su poveli preko Brita u 40. minuti, no onda prvo u 56. ostali bez Fliskasa, pa u 72. bez Svarnasa, što je AEK iskoristio te preko Vranješa uzeo bod.

PAOK je pobjedom skočio na prvo mjesto, ima bod više (15) od AEK-a.

Marin Leovac zabio je prvi gol u pobjedi PAOK-a 4:0 protiv Lamije.