Istra 1961 ostvarila povijesnu pobjedu u Rijeci

Subota, 29. listopada 2022. 16:55 Napisao/la  SC

Strijelac: 0:1 Erceg (63')

Žuti kartoni: Ampem, Selahi, Pavlović, Hodža (Rijeka), Perković, Hujber, Marešić, Erceg, Boultam (Istra 1961)

RIJEKA:  Labrović, Vukčević, M. Pavlović (68 Vrančić), Krešić (46 Smolčić), Grgić, Selahi, D. Pavlović, Hodža, Ampem (79 Djuričin), Frigan (68 Obregon), Vučkić.

ISTRA 1961: Majkić, Hujber, Marešić, Galilea, Perković, Petrusenko, Mlinar (81 Lauš), Caseres, Kadušić, Boultam (90+4 Rovis), Erceg (90+4 Bakrar).

U 63. minuti Hujber je lijepo proigrao Ercega, najbolji strijelac Istre 1961 lijepo se oslobodio domaćih čuvara i našao u matnoj poziciji oči u oči s riječkim vratarom Labrovićem, koji je bio nemoćan.

Smolčić je pokušao blokirati udarac, ali nije mogao bitno utjecati na konačni ishod akcije – 0:1.

Šesti prvenstveni pogodak Ante Ercega tako je odlučio pobjednika Derbyja della Učka, jednog od najskromnijih ikad odigranih.

Kada su nogometaši Rijeke ove sezone u pitanju, sve gore navedeno i nije neka vijest.

Protiv Puljana su na Rujevici odigrali utakmicu bez da su uputili ijedan udarac u okvir gola, pritom nisu uspjeli složiti niti jednu malo ozbiljniju situaciju pred gostujućim vratima, što dovoljno govori o stanju riječke momčadi.

Jedina prigoda vrijedna spomena bila je ona Harisa Vučkića u 83. minuti, Vrančić je ubacio jednu loptu i lijepo pronašao Vučkića, koji je dobro tukao glavom, ali je Majkić lijepom reakcijom spriječio poravnanje.

U prvih 45 minuta na Rujevici se nije događalo apsolutno ništa, Riječani su gromoglasnim pljeskom uspjeli nagraditi tek dva pulska žuta kartona (Perković, Hujber).

Nakon Ercegovog pogotka u nastavku Puljani su inicijativu prepustili domaćinima, ali sve što su Riječani uspjeli napraviti bio je Vučkićev pokušaj glavom, kao i Obregonov pokušaj u 85. minuti, koji nije završio niti asistencijom, niti udarcem na vrata.

Puljani su tako ostvarili prvu pobjedu u Rijeci od kada je elitnog hrvatskog nogometnog razreda, Riječani su još jednom ove sezone razočarali pristupom i nastupom, pa su zasluženo s Rujevice ispračeni zvižducima.