DRUGA HNL

Pomorac u Žuknici poražen od Zeline

Subota, 29. rujna 2012. 17:42 Napisao  Luka Variola

Utakmica 7. kola: Pomorac - Zelina 0:2. Kostrenjani su uspisali četvrti uzastopni poraz

DRUGA HNL

POMORAC - ZELINA 0:2

Igralište Žuknica. Gledatelja: 100.

Sudac: Igor Križarić (Čakovec) 6,5

Strijelci: 0:1 Kiš (52), 0:2 Fuček (70)

Žuti kartoni: Prpić (Pomorac), Grgec, Kristić, Melnjak, Gluhak (Zelina)

POMORAC: Kulić 5,5, Grujević 5,5 (65 Petrović -), Datković 5, Damiš 5,5, Rudan 6, Živulić 5, Prpić 5, Matovina - (28 Pilčić 5), Muminović 5,5, Boban 6, Prtenjača 5 (69 Jović -)

ZELINA: Kranjčec 7, Melnjak 6,5, Mladiček 6,5, Kiš 7 (64 Mesec -), Krezo 7, Fuček 7 (76 Brekalo -), Šimek 6,5, Kristić 6,5, Grgec 6,5, Brlečić 6,5, Gluhak 6,5 (90 Medved -)

Nogometaši Pomorca poraženi su u Žuknici od Zeline 0:2, upisavši četvrti uzastopni poraz. Nakon Gorice i Dragovoljca u prvenstvu, te Koprivnice u Kupu Kostrenjanima je "mjeru uzeo" prošlogodišnji prvak Treće HNL Zapad, dodatno produbivši krizu rezultata. Ali i igre, budući da su Kostrenjani u 90 minuta subotnjeg dvoboja prikazali jako malo. Gosti su bili puno konkretniji i zasluženo put Zagorja odnijeli sva tri boda.

Rezultati
Rezultati 7. kola: Radnik - Lučko 0:1, Mosor - Dugopolje 0:3, Imotski - HAŠK 1:1, Pomorac - Zelina 0:2, Junak - Hrvatski dragovoljac 3:1
U 15. minuti Krezo je odlično petom loptu ostavio za Brlečića, koji je opalio iz prve, ali ravno u dobro postavljenog Kulića. Samo minutu kasnije domaćin je imao odličnu priliku da povede iz kontranapada. Živulić je krasnom loptom izbacio Grujevića, koji je na suprotnoj strani imao potpuno samog Prtenjaču, ali je loše dodao.

Domaćin se opet javio u 28. minuti, malo nakon što je zbog ozljede morao izaći Matovina. Prpić je na lijevoj strani pronašao usamljenog Muminovića, koji je okušao svoju lijevicu, ali neprecizno (preko gola). Ništa precizniji nije bio niti Boban u 38. minuti nakon što ga je povratnom loptom uposlio Pilčić, koji je desetak minuta ranije u igru ušao umjesto Matovine. U sljedećem napadu goste su milimetri dijelili od vodstva. Melnjak je oštro ubacio s lijeve strane, a Krezov pokušaj s pet, šest metara je prošao tik uz lijevu stativu već svladanog Kulića. U posljednjim trenucima prvoga dijela Prtenjača je glavom produžio za Pilčića, ali je loptu ispred njega u posljednji trenutak pokupio gostujući vratar Kranjčec.

U nastavku su prvi zaprijetili gosti. Šimek je neprecizno testirao svoj udarac s 30-tak metara iskosa. U 52. minuti gosti su bili puno konkretniji. Krezo je s lijeve strane ubačajem pronašao Kiša, koji je zaboravljen od strane domaće obrane s pet, šest metara udarcem glavom bez većih problema svladao nemoćnog Kulića - 0:1. U 58. minuti Kostrenjani su zamalo izjednačili. Boban je iz mrtvog kuta oštro ubacio pred vrata Zeline, a lopta je izmigoljila Kranjčecu i zamalo završiča u mreži. Minutu kasnije Fuček je pravom bombom s ruba šesnaesterca zaposlio Kulića.

Isti je igrač u 70. minuti ipak pronašao put do mreže. Ulogu asistenta opet je preuzeo Krezo, koji je na lijevoj strani pobjegao neopreznom Datkoviću i ubacio pred vrata Kostrenjana gdje je sam kao duh bio Fuček - 0:2. U 75. minuti Boban je probao s ruba šesnaesterca, ali je lopta prošla uz desnu vratnicu. Dvije minute kasnije domaćin je imao još bolju priliku, ali je Jović u mat poziciji šutirao ravno u vratara Kranjčeca. U 78. minuti domaćinu je ponestalo i sreće. Rudan je odlično izveo slobodnjak s 25 metara, ali je lopta pogodila lijevu stativu.

Fotogalerija: Sandro Donda