Subota, 14. travnja 2012. 18:01 Napisao  I. V.

Pomorac - Gorica 4:1. Pomorac je uvjerljivom pobjedom  zadržao vodeću poziciju

POMORAC - GORICA 4:1

Igralište u Žuknici. Gledatelja: 200

Sudac: Vedran Mamić 6 (Split)

Žuti kartoni: Šimurina (9), Muminović (25), Grbac (27), Crnov (38), Sabljak (78)

Strijelci: 1:0 Čuturilo (6-11m), 2:0 Weitzer (16), 3:0 Čuturilo (44-11m), 3:1 Abramović (68), 4:1 T. Rudan (90+1)

POMORAC: Srok -, Duračak 6 (60 T. Rudan 6,5), Turkalj 6,5, Damiš 6, J. Rudan 6,5, Muminović 6,5, Čuturilo 7, Weitzer 6,5, Grbac 6, Bjelanović 5 (67 Jergović -), Divković 6 (78 Rubčić -)

GORICA: Koprić 6, Šimurina 5,5, Torbarina 5, Čunčić 5,5, Sabljak 5,5, Bičanić 5,5 (73 Pejić - ), Guilouzi 5, Bajto 5,5 (36 Brekalo 5,5), Vukić 5 (56 Plum 5,5), Crnov 6, Abramović 6

Jedna od najboljih obrana lige nije dugo izdržala u Žuknici! U 6. minuti Muminović je oštro ubacio loptu s lijevog boka, Torbarina je loptu odbio rukom, za suca Mamića nije bilo dvojbi. Kazneni udarac precizno je izveo kapetan Čuturilo - 1:0.

Desetak minuta kasnije domaći su povećali vodstvo ponovo iz prekida. U 16. minuti Weitzer je došao na svoje, iz slobodnog udarca s 18 metara snažno je pogodio desni vratarev kut. Za Koprića lopta je bila neuhvatljiva - 2:0. Dvije minute prije Koprić je jedva obranio snažan Weitzerov udarac iz slobodnog udarca s 30 metara.

I treći pogodak pao je iz prekida. Sudac Mamić opet je pokazao na bijelu točku kada je u gužvi Guilouzi neoprezno igrao rukom, a Čuturilo je još jednom iskazao hladokrvnost. Opet je mirno pogodio desni kut za 3:0.

Uvjerljivo vodstvo Pomorca uvjetovano trima pogocima iz prekida, sakrilo je nedostatke u igri kojoj je u završnici nedostajalo preciznosti. Pomorci su previše tehnički griješili da bi kroz igru oplemenili naglašenu dominaciju. Zvuči proturječno da su prvi dio završili s tri pogotka prednosti, a da kroz igru nisu priredili ni jednu priliku za kojom mogu žaliti.

{jb_blackbox-right}Bez Prpića i Bursce
Momčad Pomorca igrala je bez kapetana Marina Prpića i vratara Davora Bursce. Prpić nije igrao jer je odrađivao kaznu zbog dobivenih žutih kartona, Bursca je ozlijeđen. Standardni vratar slomio je prst na ruci, pa će duže izbivati s terena. {/jb_blackbox-right}

Gosti su tu i tamo organizirano prelazili na domaću polovicu, koristeći slobodan prostor iza domaće obrane. Jedinu priliku nisu zaslužili igrom nego pogreškom Damiša, kojemu je Crnov oteo loptu, krenuo prema vratima domaćina, ali je Turkalj u situaciji "jedan na dva" pravodobno spriječio pokušaj asistencije za Brekala.

U drugom dijelu utakmica se rezultatski "otvorila" budući da su domaćini neočekivano prihvatili jurnjavu koju su nametnuli gosti. U dosta jakom ritmu nasumično su se izmjenjivali napadi bez završnice i prilika sve do 66. minute, kada je Grbac u polukontri loptom izbacio Bjelanovića ususret vrataru Kopriću, koji je iskoristio neodlučnost mladog napadača i uhvatio loptu. Dvije minute kasnije Crnov je ubacio loptu s desnog  boka, na prvoj vratnici Abramović je bio brži i spretniji od Turkalja i pogodio mrežu - 3:1.

Pogodak je još više otvorio igru gostiju i odredio namjere domaćih igrača, koji su se prepustili stihiji i čekali pogreške gostiju. U takvoj igri u samoj zavšnici propustili su dvije prilike kazniti (pre)otvoreni gard gostiju. U 80. minuti Rubčić nije dobro primio loptu pred vratarom Koprićem, propala je sjajna Weitzerova asistencija, a u 89. Grbac nije imao mirnoće u završnici.

Naposlijetku je Toni Rudan u sudačkoj nadoknadi iskoristio priliku i udarcem s 13 metara zatresao mrežu za 4:1 čime je zaokružena pobjeda rezultatski uvjerljivija od igre.

U ostalim susretima 24. kola postignuti su sljedeći rezultati: Hrvatski dragovoljac - Marsonia 1909 2:0, Međimurje - HAŠK 1:2, Croatia Sesvete - Mosor 0:3, Junak - Rudeš 1:2, Solin - Vinogradar 2:0