Druga HNL: Pomorcu samo bod u Slavonskom Brodu protiv Marsonije

Subota, 21. travnja 2012. 18:41 Napisao/la  SC

Pomorac je na gostovanju u Slavonskom Brodu odigrao 1:1 protiv Marsonije 1909. Bod je apsolutno ispod očekivanja svih u Kostreni, jer su u Žuknici najavljivali i očekivali pobjedu

MARSONIA 1909 - POMORAC 1:1

Slavonski Brod, Stadion Stanko Vlainić - Dida. Gledatelja: 200

Sudac: Vedran Mamić (Split)

Strijelci: 1:0 Kljajić (26), 1:1 Turkalj (53)

MARSONIA 1909: Pavičić, Olić, Katanić, Duvnjak, Perković, Jelčić, Kljajić, Grgić (80 Kaćunić), Prijić (90 Tomas), Roso (64 Mioč), Terzić
POMORAC: Srok, J. Rudan, Jergović, Turkalj, Čuturilo, Muminović (68 Rubčić), Grbac, Divković (46 Alilović), Weitzer, Prpić, Duračak (86 T. Rudan)

Zapeo je Pomorac u Slavonskom Brodu, iako se tome malotko nadao. Naime, uoči susreta su nogometaši domaće Marsonije morali potražiti rezervni smještaj, jer su ih zbog neplaćanja stanarine stanodavci doslovce izbacili na ulicu. No, kao što su se to uoči utakmici neki od prvotmaca iz Žuknice pribojavali, vjerojatno su se upravo te nemile scene pretočile u dodatni motiv domaćina.

Uostalom, Marsonija je povela u 26. minuti, kada je Kljajić matirao Sroka. Dugo se Pomorac mučio, pokušavao, no do kraja prvoga dijela nisu igrači Predraga Stilinovića uspjeli dohvatiti izjednačenje. Ipak, nakon sedam minuta igre u nastavku Vedran Turkalj je pronašao put prema mreži domaćina i poravnao rezultat. Pokazat će se da je tih 1:1 zapravo i konačni epilog utakmice, čime Pomorac nikako ne može biti zadovoljan. Jer, ako Dugopolje, koje u nedjelju gostuje kod Rudeša uzme tri boda, Pomorac će pasti na drugu poziciju...

Rezultati 25. kola Druge HNL: Imotski - Međimurje 1:1, Radnik - Solin 2:1, Marsonia 1909 - Pomorac 1:1, Gorica - Croatia Sesvete 1:0, Mosor - HAŠK 0:0. Nedjelja: Vinogradar - Junak, Rudeš - Dugopolje