Konačno pobjeda: Pomorac golovima raspoloženog Pilčića osvojio prva tri boda

Srijeda, 17. rujna 2014. 18:08 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica 6. kola: Pomorac - Segesta 2:1. U 55. minuti Pilčić zaslužio je naklon do poda za atraktivan vodeći pogodak, drugi pogodak postigao je u 88. minuti

Druga HNL - 6. kolo

POMORAC - SEGESTA 2:1

Igralište Žuknica, Kostrena. Gledatelja 150.

Sudac: Dario Bel (Osijek) - 6

Strijelci: 1:0 Pilčić (55) 2:0 Pilčić (88) 2:1 Haračić (90+2)

Žuti karton: Borković (Segesta)

POMORAC: Torbarina 6 - Bjelkanović 6,5, Kurilić 6, Načinović 6 - Grujević 6,5, Muminović 6,5, Damiš 6, Milić 6,5, Bilobrk 5 (53 Janjušević 5,5) - Bjelanović 5,5 (90 Matošević -), Pilčić 7,5 (89 Nuredini -)

SEGESTA: Radelić 5,5 - Jokić 5, Borković 5, Lovrić 5, Jalušić 5 (59 Haračić 6) - Zemuni 5,5, Križe 5.5 - Prša 5 (69 Ebert -), Špišić 6, Svetopetrić - (8 Tabaković 5.5) - Dumbović 6

Igrala se pedeset i peta minuta na kostresnkoj ljepotici kada je Dražen Pilčić, kapetan Pomorca zaslužio pljesak i naklon do poda za učinjeno. Primio je loptu na prsa, leđima okrenut golu, okrenuo se i iz poluvoleja od grede zatresao mrežu gostujućeg čuvara mreže Radelića. Do tada agilni, ali i nekonkretni Pomorci uspijevali su s trojicom u zadnjoj liniji čuvati svoja vrata, nešto što im u prvih pet kola nije uspjelo. Vito Butorac momčad je postavio u novu 3-5-2 formaciju s Grujevićem i Bilobrkom na krilnim pozicijama što je onesposobljavalo napade momčadi iz Siska.

Rezultati 6. kola: Dugopolje - Cibalia 0:1, Rudeš - Bistra 0:0, Lučko - H. dragovoljac 0:2, Imotski - Sesvete 0:1, Inter - Gorica 1:1

Prvu je priliku Pomorac imao u 11. minuti, kada je pucao Grujević na upošljavanje Bjelanovića, netom je kasnije s druge strane pucao Dumbović, oba su pokušaja završila neuspješno po napadače. Segesta je trinaest minuta kasnije zabila i pogodak, ponovno je Dumbović bio u završnici, no ostao je u zaleđu. Nakon Pilčićevog pogotka još je u nekoliko prilika Pomorac mogao podebljati vodstvo, no Bjelanović (60, 66) ne korsti zicere.

Berković postao bivši
Carlo Berković nije branio protiv Segeste, mladi vratar također spada među bivše igrače Pomorca. Rastanak navodno nije protekao u prijateljskom tonu o čemu obje strane znakovito šute.

Novi je pogodak pao u 88. minuti, kada Grujević probija s lijeve strane i namješta čistu situaciju Pilčiću. Igrač koji je prije tri sezone bio najbolji igrač drugoligaške karavane nije mogao pogriješiti. Ipak, mreža Pomorca nije ostala netaknuta, budući da Haračić u drugoj minuti nadoknade nakon nepažnje zadnje linije domaćina zabija za konačnih 2:1.

Važno je da su momci iz Kostrene došli do prvog troboda u šestom kolu, zabivši dvostruko više pogodaka u jednoj, no u prijašnjih pet utakmica.