Druga HNL: Pomorac doživio peti uzastopni poraz, Pilčić strijelac prvog pogotka u prvenstvu

Nedjelja, 14. rujna 2014. 19:12 Napisao/la  SC

Utakmica 5. kola: Bistra - Pomorac 2:1. Od kada je Pomorac postao drugoligaš, ni jedna momčad nikada nije ostvarila tako negativnu seriju rezultata

Druga HNL - 5. kolo

BISTRA - POMORAC 2:1

Igralište SC Bistra. Gledatelja 250

Sudac: Marin Horvat (Čakovec)

Strijelci: 1:0 Filipović (9), 1:1 Pilčić (25), Jeleč (71)

Žuti kartoni: Novosel (Bistra), Mumnović, Janjušević, Grujević, Petrović (Pomorac)

BISTRA: Čondić, Vidaković (71 Bektaši), Paponja, Bratić, Jeleč, Novosel, Mehmedagić, Barić, Puklin (77 Brlečić), Gavrić, Filipović (65 Vlatković)

POMORAC: Berković, Načinović, Damiš (84 Jovanović), Bjelkanović, Grujević, Milić, Rudan, Bilobrk (16 Muminović) Bjelanović (58 Petrović), Janjušević, Pilčić

Nogometaši Pomorca doživjeli su peti uzastopni poraz u sezoni i ušli u drugoligašku povijest kostrenskog nogometa. Od kada je Pomorac postao drugoligaš, ni jedna momčad nikada nije ostvarila tako negativnu seriju rezultata.  Ni na gostovanju kod novopečenog drugoligaša Pomorac nije uspio do prvog boda u novoj sezoni. Kostrenjanima za slabu utjehu može poslužiti tek činjenica da su konačno zabili gol i to zahvaljujući vještini Dražena Pilčića koji je u 24. minuti izjednačio na 1:1.

Rezultati 5. kola:  Imotski - Dugopolje 0:2, Sesvete - H. dragovoljac 5:1, Gorica - Rudeš 2:2, Segesta - Cibalia 2:1, Bistra - Pomorac 2:1, Lučko - Inter 0:1

Domaćin se puno bolje snašao na blatnjavom, mekom i teškom terenu. Već u 9. minuti Berković je morao po loptu u mrežu. Novosel je s desne strane poslao dijagonalu na suprotni vrh šesnaesterca, Jeleč je odigrao  glavom za Filipovića  uslijedio oštar prizemni udarac u kut – 1:0. Tek nakon gola  Pomorac je počeo igrati, u 12. minuti nakon ubacivanja Grujevića vratar Čondrić odletio u prazno, Načinović najviše skočio u buketu, a lopta prošla kraj vratnice. Vrlo brzo je stigla nagrada. Na kraju duge akcije gostiju lopta je preletjela sve igrače i završila kod usamljenog Pilčića, koji je s devet metara rasparao mrežu – 1:1.

U 31. minuti Jeleč je ušao u 16 metara i polužio Paponju, koje nije pogodio prazan gol! Drugi dio obilježila je kiša koja je pogoršala uvjete.  U 70. minuti Bistra je osigurala pobjedu. Puklin je ubacio slijeva, a Jeleč iskoristio nepažnju braniča te iz voleja u padu pogodio mrežu – 2:1. Priliku za remi u 79. minuti imao je Pilčić, koji je tukao s 30 metara iskosa. Na putu prema golu lopta je pogodila domaćeg braniča i promijenila smjer.