LEN EUROPA CUP

Vaterpolisti Primorja EB ostvarili plasman u polufinale

Subota, 27. travnja 2024. 21:29 Napisao/la  SC

Zadnju četvrtinu Primorjaši su odigrali kao u transu, posebice su dobro izgledali u obrani

Kas Te Riele

LEN Europa Cup - uzvratna utakmica četvrtfinala

PRIMORJE EB - VOULIAGMENI 15:9 (2:1, 5:4 4:3 4:1)

Bazeni Kantrida. Gledatelja 800

Suci: David Gomez (Špa) i Gyorgy Kun (Mađ)

Vaterpolisti Primorja EB ostvarili su plasman u polufinale Europa Cupa nakon što su u uzvratnoj utakmici pobijedili grčki Vouligameni sa šest pogodaka razlike (15:6) čime su nadoknadili -5 iz prve utakmce (9:14).

Pobjeda riječkih vaterpolista istinski je sportski podvig ako se uvaži objektivna snaga momčadi Vlade Vujasinovića, Riječanina na klupi grčkog kluba koji je ove sezone igrao Ligu prvaka.

Naznake da bi se moglo dogoditi iznenađenje na Kantridi naslutilo je kraj treće dionice na kraju koje su domaći vaterpolisti prednost od jednog pogotka (8:7) 4,5 minute prije kraja povećali na tri pogotka razlike (11:8) na ulasku u zadnju dionicu utakmice.

Zadnju četvrtinu Primorjaši su odigrali kao u transu, posebice su dobro izgledali u obrani, iskusni grčki igrači u napadu nisu pronašli odgovor na agresivni riječki pristup.

Dvama pogocima Luke Babića i Crippe prednost je narasla na šest razlike (14:8) 4:18 minute prije kraja utakmice.

Spachits je vratio nadu gostima (14:9) da bi Te Riele na ulasku u zadnje tri minute pogodio za 15:9.

Neuspješno su gosti pokušali vratiti se u utakmicu, riječka obrana djelovala je neprobojno, 45 sekudi prije kraja imali su gosti zadnji napad, koji je završio klasičnom krađom lopte.

Na ispunjenoj tribini počela je euforična proslava velikog uspjeha riječkog vaterpola.