Ponedjeljak, 29. prosinca 2014. 18:16 Napisao  Patrik Mršnik

Skupina C, 3. kolo: Hrvatska - Crna Gora 14:8 (2:2, 4:2, 3:2, 5:2)

Svjetska liga - Skupina C, 3. kolo

HRVATSKA - CRNA GORA 14:8 (2:2, 4:2, 3:2, 5:2)

Bazeni Kantrida. Gledatelja 700.

Suci: Gabor Vogel (Mađarska) i Boris Margeta (Slovenija). Delegat: Gianni Lonzi (Italija)

HRVATSKA: Pavić (12 obrana), Burić 1, Bošković 1, Lončar, Joković 2, Buljubašić, Muslim 4, Bušlje, Sukno 3, Dobud 2, Bukić 1, Vukičević, Bijač

CRNA GORA: Lazović (7 obrana), Dr. Brguljan 2, Durdić, Saveljić, Da. Brguljan 2, Čučković, Sarić 1 (1), Ukropina 1, Latinović, Murišić, Klikovac, Jokić 2, Kandić

Igrač više: Hrvatska 8 (5) Crna Gora 10 (3)

Peterci: Hrvatska 1 (0) Crna Gora 1 (1)

Tri isključenja: Čučković (23)

Hrvatska vaterpolo reprezentacija nastavlja plovidbu mirnim vodama prema Bergamu. Tamo će se u lipnju sljedeće godine održati završni turnir Svjetske lige, kojem je reprezentacija pod vodstvom Ivice Tucka još bliže nakon pobjede protiv Crne Gore rezultatom 14:8 u susretu trećeg kola na Kantridi. Rezultatski uvjerljivo, no trebalo je slomiti otpor pomlađene vrste Ranka Perovića koja je u Rijeku doputovala bez velike većine igrača koji su nedavno osvajali trofeje na reprezentativnom planu.

Skupina C, 3. kolo
Hrvatska - Crna Gora
Turska - Francuska (2. veljače)
Italija je slobodna
Poredak: Hrvatska 9, Italija 5, Crna Gora 1, Turska i Francuska bez bodova

Crna Gora je svoje jedino vodstvo imala na samom startu utakmice. Kapetan Predrag Jokić pogodio je za 0:1 s pozicije centra. Izjednačio je Burić iz slične situacije nakon što se našao sam pred Lazovićem na asistenciju Jokovića. Vratar Primorja uspješno je branio crnogorska vrata sve do posljednje četvrtine u kojoj nije mogao stati na kraj udarcima Barakuda s vanjskih pozicija. Do konca prvog perioda Bošković i Draško Brguljan su izmijenili projektile izvana za 2:2, nisu se domaći vaterpolisti uspijeli odvojiti na osjetniju prednost sve do konca prvog poluvremena.

Hrvatska nije ispuštala prednju poziciju, ulogu lovine koju gosti nisu mogli uhvatiti. Joković pogađa za 3:2 u desetoj minuti, propuštaju potom gosti kazniti isključenje Buljubašića, no Draško Brguljan zabija za novo izjednačenje nakon isključenja Luke Bukića. Udarci s desnog beka predstavljali su u toj fazi utakmice izvjestan problem za inače izvrsnog Josipa Pavića koji je uspio skupiti dvanaest obrana. Ukazao se početkom trinaeste minute Sandro Sukno. Rasparao je Lazovićevu mrežu za novo vodstvo Hrvatske, što je poništio Ukropina nakon isključenja Bušlje. Tu je prestao ritam igre koji je odgovarao Crnoj Gori, ritam utakmice uvelike je promjenjen podignutim pritiskom Hrvatske u obrani. Muslim i Sukno zabijaju izvana za 6.4, konačan rezultat prvog poluvremena.

Luka Bukić je imao sjajnu priliku zapečatiti utakmicu već početkom trećeg perioda igre, no Lazović sjajno brani njegov udarac. Nakon kontre bio je uspješan Muslim za dotada najvećih 7:4 hrvatske reprezentacije. Već se na uvodu drugog poluvremena dalo naslutiti da će mlada vrsta Crne Gore energetski pasti, što se napose i dogodilo. Darko Brguljan je smanjio, nakon čega su golove za 9:5 zabili Bukić i Joković, redom iz izrađenih akcija nakon kojih je Lazović bio ostavljen na vjetrometini. Sve što je Crna Gora uspjela proizvesti je pogodak kapetana Jokića za 9:6 uoči posljednjih osam minuta.

Dvije obrane Josipa Pavića početkom posljednje četvrtine u potpunosti su odnijele nastojanja Crnogoraca za hvatanjem rezultatske razlike. Na drugoj strani Muslim je pridodao još dva pogotka čime se s četiri pogotka prometnuo u najboljeg strijelca utakmice. Dva je gola stavio i Dobud, pridodao se i Sukno pa su golovi Darka Brguljana i Jovana Sarića iz peterca bili samo stvar kozmetičke prirode.

S maksimalnih devet bodova iz tri kola Hrvatska je nastavila siguran put na završni turnir iz skupine C. Italija je kao domaćin Superfinala već uknjižila svoje mjesto, Crna Gora je kao glavni konkurent već ostavljena daleko.