Subota, 04. listopada 2014. 20:00 Napisao  Marko Babić

Utakmica 1. kola: Pimorje EB - Jadran 16:4 (6:2, 5:0, 3:0, 2:2)

PRIMORJE EB - JADRAN SPLIT 16:4 (6:2, 5:0, 3:0, 2:2)

Suci: Matijević i Gavrilović (oba Zagreb).

PRIMORJE EB: Vićan, Burić, Radu 4, Krapić, Peroš, Sukno 4 (1), Muslim 2, Petrović, Mudražija 1, Elez 4, Šetka 1, Rakovac, Kren, Vrlić.

JADRAN (ST): Šolić, Kaleb, Tonković, Popović, Divković, Perić, Santini, Bušelić, Milardović, Buzdovačić 1, Lisica, Bratim, Dužević 2.

Igrač više: Primorje EB 7 (4), Jadran 3 (-).

Peterci: Primorje EB 1 (1), Jadran -.

Tri isključenja: Santini (Jadran, 22').

Vaterpolisti Primorja EB otvorili su nastup u Regionalnoj ligi uvjerljivom pobjedom protiv Jadrana iz Splita. Unaprijed upisane bodove, riječki vaterpolisti potvrdili su i u bazenu. Ogled dvaju ekipa najbolje opisuje podatak da gosti u jednom periodu pogodak nisu postigli 19 minuta i 30 sekundi!

Primorje bez Garcije, Buljubašića i Lazovića
Ivan Asić za utakmicu protiv Jadrana nije mogao računati na trojicu igrača. Zbog ozljeda su izostali Xavi Garcia i Ivan Buljubašić, dok vratar Dejan Lazović nije mogao nastupiti jer odrađuje kaznu od dvije utakmice.

Primorje je u već viđenom scenariju na početku utakmice slomilo protivnika, dva gola Radua i jedan Sukna za 3:0 bila su nagovještaj u kojem će smjeru ići susret. Buzdovančić je prekinuo seriju spretnim golom nakon prekršaja, a riječki vaterpolisti odgovorili su novom serijom 3:0 koju su gosti opet prekinuli preko Duževića.

Splićani su tako u prvih osam minuta pronašli su u dva navrata put do mreže, u drugoj i rećoj četvrtini to im nije pošlo za rukom. Jedinog igrača više u prvom poluvremenu izborili su nakon dvije minute igre u drugoj četvrtini, ali nisu ga realizirali. Primorjaši su nastavili puniti splitsku mrežu, Sukno je zaključio polukontru (9:2), a Elez je donio vodstvo 11:2 odličnim potezom kada je prevario obranu i umjesto očekivanog dodavanja proslijedio loptu u mrežu. U listu strijelaca upisao se i Nino Mudražija. Nakon prve četvrtine sve je ionako bilo odrađivanje posla i uigravanje za ogled protiv Mladosti u srijedu.