Subota, 13. prosinca 2014. 19:34 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica 10. kola: Primorje EB - Partizan Raiffeisen 15:9 (5:3, 4:2, 5:2, 1:2)

Triglav Regionalna liga vaterpolista - Skupina A, 10. kolo

PRIMORJE EB - PARTIZAN RAIFFEISEN 15:9 (5:3, 4:2, 5:2, 1:2)

Bazeni Kantrida. Gledatelja 500.

Suci: Boris Margeta (Kranj) i Miroslav Vlašić (Zagreb). Delegat: Milivoj Bebić (Split)

PRIMORJE EB: Vićan (10 obrana), Burić 1, Radu 3, Rakovac, Peroš 1, Sukno 5 (2), Muslim 3, Petrović, Mudražija, Elez, Vrlić, Xavi Garcia 2 (1), Lazović (2 obrane), Buljubašić

PARTIZAN: Rističević (9 obrana), Gielen 1, Mandić 1, Vico, Subotić 2, Repanović, Gogov 3, Jakšić, Manojlović 1, Lazić, Stojanović, Asanović 1, Osmanović, Radojević

Igrač više: Primorje EB 10 (5) Partizan 9 (5)

Peterci: Primorje EB 3 (3) Partizan 0 (0)

Tri isključenja: Repanović (26), Asanović (30)

Primorjaši nisu imali problema s mladom, potentnom, ali i vidno neiskusnom momčadi Partizana. Od samog starta snage Ivana Asića krenule su po bodove, ma da se standardi ove sezone moraju poštovati. Naime, gosti su ponovno poveli na Kantridi, činio je to Mornar u kupu, pa i Crvena zvezda, mnogi prije ove utakmice. Golom opasnog Mandića koji je u Beogradu u duelu trećeg kola zabio pet pogodaka nakin četrdeset i jedne sekudne Beograđani su bili korak ispred.

Opasni Mandić mogao se takvim nazvati samo u prve dvije minute utakmice. Tek toliko mu je trebalo da napravi dvije osobne pogreške. Obje su po goste, izabranike trenera Vladimira Vujasinovića koji je vaterpolo i počeo igrati u Rijeci bile kobne. Najprije je na njegovo isključenje zabio Burić, a potom je SUkno poentirao iskoristivšpi prvi od svoaj dva peterca. K tome, gosti nisu iskoristili dva isključenja (Elez, Xavi Garcia) oa je Primorje moglo nastaviti.

Stojanović je bio krivac za drugi peterac kojeg Sukno posprema za 3:1. Smanjio je Manojlović na isključenje Xavija, vratio je Muslim golom iz teške pozicije na 4:2 u sedmoj minuti igre, Primorje je stabilno, čvrstom igrom u oba pravca držalo rezultat na svojoj strani. Do kraja prvog perioda petstotinjak okupljenih gledatelaj moglo je vidjeti krasan gol Radua. U svom stilu rumunjski je centar pogodio leđima okrenut Rističevićevom golu. Partizan je smanjio golom izvana nizozemskog beka Gielena, ispostavit će se, tek za statistiku.

Jer, Riječani nisu ništa prepustili slučaju. Najprije je Xavi poentirao s desnog krila na Gielenov izbačaj za 6:3, a potom je pogodio i Muslim dok je van igre bio Repanović. Rezultatski višak bio je stvoren, igra je bila na vrhuncu, ogled Primorja i Partizana s pravom je nosio epitet derbija desetog kola. Nakon pet minuta bez gostujućeg gola Gogov se drznuo pucati s deset metara, rezultat je pogodak za 7:4, na što se gotovo do kraja četvrtine nije imao tko nadovezati. Uslijedila su nova dva riječka gola, njihov je realizator bio Radu. U prvom navratu bio je nepogrešiv iz situacije nalik onoj u prvoj četvrtini, dok mu je u drugom, onom za 9:4 bilo ostavljeno nešto više prostora kojeg je znalački iskoristio. Na poluvrijeme se otišlo s prednosti Primorja od 9:5, pogodio je Asanović, vrlo sretno i spretno ušla je njegova 'žabica' iza Vićanovih leđa.

Susret nije bio odveć neizvjestan niti u nastavku. Pobjednik se znao, ali Partizan se nije predavao poput mnogih kvalitativno slabijih ekipa pod riječkom kupolom. Dvije je obrane u prvom napadu drugog dijela upisao Rističević, nisu Primorjaši iskoristili čak tri vezane prilike s igračem više u trećoj četvrtini nakon što su jednako toliko uspjeli realizirati u tijeku prvog dijela. Muslim je za 10:5 zaio iz igre, neometan s lijeve strane nakon čega je na njegovom isključenju lijepo poentirao Subotić. Rezultat je golom iz izrađene akcije s pozcije dva metra povećao Peroš nakon čega je ponovno pogodio Subotić na Burićevo isključenje.

Ostatak treće četvrtine pripao je Sandru Suknu. Dubrovački dragulj u riječkim redovima zabio je preostala tri pogotka Primorja u toj fazi igre. Jednom iz igre, u svom stilu, jednom na isključenju Jakšića a jednom Repanovića za 14:7, dvostruku prednost domaćina uoči posljednjih osam minuta. Suknovim petim pogotkom Ivan Asić mogao je odvagnuti u korist Dejana Lazovića, koji je na vratima zamijenio Franu Vićana i njegovih deset sakupljenih obrana.

Beograđani smanjuju pogotkom Gogova koji je ostao sam pred Lazovićem u 26. minuti. Ne koriste potom Primorjaši igrača više nakon trećeg isključenja Repanovića, izmjenjuju se tako nerealizirani napadi, Partizan gađa i gredu preko Subotića na četiri minute prije kraja. Do kraja susreta Xavi posprema peterac kojeg je Asanović skrivio na Muslimu, a Gogov realizira priliku s igračem više stvorenu izbačajem Rakovca. Sumarno, bodovi su ostali u Rijeci na početku tjedna u kojem se osvajaju trofeji.