REGIONALNA VATERPOLSKA LIGA

Primorjaši odradili lakši zadatak u Mariboru

Subota, 15. studenog 2014. 18:45 Napisao/la  Patrik Mršnik izvještava iz Maribora

Susret 7. kola skupine A: AVK Branik - Primorje EB 4:21 (1:7, 1:4, 1:8, 1:2)

Regionalna liga vaterpolista - Skupina A, 7. kolo

AVK BRANIK - PRIMORJE EB 4:21 (1:7, 1:4, 1:8, 1:2)

Bazen Pristan, Maribor. Gledatelja 50.

Suci: Andrej Laginja i Čedomir Bojanić (oba Koper). Delegat: Marjan Pičulin (Kranj)

BRANIK: Škrbić (5 obrana), Tomše, Kadivec 2 (1), Lilič, Globovnik, Titlič 1, Pevec, Stojanović, Uremovič, Stele, Rajšp, Gledec, Klipa, Fabič 1

PRIMORJE EB: Lazović (4 obrane), Rakovac, Radu 2, Krapić 1, Peroš 5, Vrlić 1, Radetić, Petrović, Mudražija 1, Elez 3, Šetka 4, Xavi Garcia 4, Čubranić (2 obrane), Buljubašić

Igrač više: Branik 6 (2), Primorje EB 5 (3)

Peterci: Branik 1 (1), Primorje EB 0 (0)

Bez većih poteškoća vaterpolisti Primorja došli su do sedme pobjede u jednakom broju nastupa pod okriljem Triglav Regionalne lige. Skupina A na rasporedu je ovoga vikenda imala svoje sedmo kolo, koje je Riječane odvelo na put u najsjeverniju destinaciju prvog dijela natjecanja. Mariborski Branik ujedno i je jedno od lakših gostovanja, koje je Riječanima poslužilo kao rasplivavanje uz pucački trening nakon napornih europskih i regionalnih iskušenja. Pobjednik susreta bio je poznat već prije prvog skoka u mariborski bazen, bilo je samo pitanje s kolikom će razlikom Primorje slaviti protiv gostoljubivog domaćina.

Mariborski je vaterpolo klub uspješno odoljevao Primorjašima samo pedeset i pet sekundi utakmice. Iako u sastavu Primorja nije bilo četverolista koji je dobio poštedu (Sukno, Muslim, Vićan, Burić) nisu imali Riječani previše problema u prvoj četvrtini. Radu je zabio za vodstvo na dodavanje Petrovića i na taj način otvorio listu strijelaca. U prvom periodu Branik osim pogotka gotovo i nije ugrozio vrata Lazovića, dovoljno to govori o snazi protivnika Primorja. S druge strane, riječki vaterpolisti pucali su iz svih oružja, pa su tako Peroš, Elez i Šetka zabijali u prvih pet minuta za 0:4. Prvu je obranu Dejan Lazović morao upisati tek u petoj minuti, nakon čega Elez zabija svoj drugi pogodak za 0:5. Lanjska pobjeda od dvadeset razlike u Mariboru izgledala je dostižno iz minute u minutu. Prosjek od gola po minuti nastavio je Peroš za 0:6, pogađali su do kraja prvog perioda još kapetan Krapić te Jaša Kadivec na domaćoj strani za 1:7, konačan rezultat igre nakon prvog perioda.

Nakon što je domaći sastav obranio igrača manje na početku druge četvrtine, novi je riječki pogodak za 1:8 zabio Xavi Garcia. Isti je igrač promašio i drugu priliku na igraču više polovicom drugog perioda u kojem se moglo vidjeti nešto manje zgoditaka no u furiozno odrađenoj prvoj četvrtini. Štoviše, domaćini su vratili na šest golova zaostatka golom Fabiča što je poništio Elez dalekometnim pogotkom za 2:9 početkom petnaeste minute. Deseti pogodak Primorja zabio je Mislav Vrlić nakon kontre koju mu je servirao Xavi Garcia. Za konačnih 2:11 na poluvremenu zabio je Nino Mudražija.

S dvije obrane u nastavak susreta krenuo je domaći vratar Škrbić. Splićanin u redvoima Maribora obranio je dva zicera Riječanima, nakon čega Kadivec poentira iz peterca. Nekoliko solidno odrađenih obrambenih akcija domaćina prethodilo je Šetkinu golu za 3:12 u dvadesetoj minuti. Isti je igrač zabio i trinaesti put za Riječane iz kontre. Dva je pogotka vezao i Duje Peroš za 3:15, potom zabijaju i Vrlić te Xavi Garcia, oba daju svoje druge zgoditke na utakmici. Do konca treće četvrtine još su jednom zabili Xavi i Garcia i Peroš za 3:19.

Na koncu, završilo je 4:21. Radu i Peroš zabili su za konačan rezultat, mladi je napadač zabio pet puta za uvjerljivu pobjedu u Mariboru. Sljedeća obveza riječkih vaterpolista je u Splitu kontra Jadrana sljedeće subote, a između prijestolnica Štajerske i Dalmacije valjat će za nekolicinu otići do Zagreba na reprezentativnu obvezu protiv Turske u Svjetskoj ligi.