Petak, 05. prosinca 2014. 20:14 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 9. kola: HAVK Mladost - Primorje EB 5:11 (2:3, 2:2, 1:5, 0:1)

Triglav regionalna liga vaterpolista - 9. kolo

HAVK MLADOST - PRIMORJE EB 5:11 (2:3, 2:2, 1:5, 0:1)

Bazen Mladosti uz Savu. Gledatelja 200.

Suci: Mihajlo Čirić (Beograd) i Mladen Rak (Dubrovnik). Delegat: Mlađan Prvan (Split)

HAVK MLADOST: Pavić (3 obrane), Bukić 1, Jajčinović, Lončar 1, Dašić, Anzulović, Capan, Buha, Pavičić, Živković 1, Vukičević, Bašić 2, Marcelić (6 obrana), Lozina

PRIMORJE EB: Vićan (7 obrana), Burić, Radu 1, Krapić 3, Peroš, Sukno 4, Muslim 1, Petrović, Mudražija, Elez 1, Vrlić, Xavi Garcia 1, Lazović, Buljubašić

Igrač više: HAVK Mladost 12 (5) Primorje EB 12 (8)

Peterci: HAVK Mladost - (-) Primorje EB - (-)

Tri isključenja: Buljubašić (26)

Isključenje s pravom zamjene: Lončar (20 - nesportsko ponašanje)

Točno petnaest dana uoči završnog turnira hrvatskog Kupa Primorjaši su zaplivali u zagrebačkoj vodi i pobijedili Mladost rezultatom 11:5. Uz Savu, na mjestu gdje su se posljednjih sezona redovno osvajali trofeji odigralo se redovno, deveto kolo Regionalne lige. Ritam je to ludi, dio Primorjaša ostat će u Zagrebu gdje se ovog vikenda okuplja reprezentacija uoči puta u francuski Montpellier gdje će se u utorak odigrati susret drugoga kola skupine C Svjetske lige. Protivnik, domaća Mladost. Ista ona momčad koja je prije dva mjeseca umalo stajala Primorjaše prvog mjesta u skupini drugog kvalifikacijskog kruga Lige prvaka. Tada je, u jutarnjem nedjeljnom terminu Primorje slavilo s tek jednim pogotkom prednosti, što mu je osiguralo put do lakšeg protivnika u izlučnoj fazi, ako se Crvena zvezda tako mogla nazvati.

Nakon što su se prošlog vikenda opekli u mađarskom Szolnoku, gdje su ostali poraženi (13:12) u prvom kolu Lige prvaka, Primorjaši su kroz tjedan vizirali put na spomenutu kup-završnicu prešavši preko splitskog Mornara u četvrtfinalu. Mladost je označila novu opasnu stanicu ove sezone, no ništa Riječani nisu prepuštali slučaju, već su suvereno svladali lanjskog oponenta u finalu Prvenstva Hrvatske. Istina, nije bilo lako, posebice ne u prvom poluvremenu, no nastavak utakmice donio je očekivani pad Mladosti i potpunu dominaciju riječkih vaterpolista.

Mladost je povela golom Bašića na kraju treće minute, nakon što Primorjaši nisu zabili iz prvog udarac kojeg je u Pavićeve ruke uputio Burić. Spomenuti gol Bašića dogodio se nakon isključenja Xavija, mogao je Vukičević i povećati, no otišao je njegov udarac preko gola. Uspjelo je Primorje postići prvi pogodak tek istekom šeste minute. Xavi je uposlio Krapića, kapetan Primorja danas je konačno imao svoj dan na dva metra. Riječani vode golom Sukna, ponajboljeg pojedinca na susretu. Odapeo je Sukno izvana, ništa nije mogao učiniti Pavić po pitanju brzog preokreta riječkih snaga. Na isteku prvih osam minuta precizan je bio Luka Bukić na isključenju Buljubašića, no posljednju riječ izreklo je Primorje, Xavi Garcia postiže pogodak za 2:3 na pola sekunde do kraja prvog perioda.

Bek Primorja nije dočekao kraj susreta zbog tri isključenja, a Primorje mučno počinje i drugi period. Xavi ne koristi matnu situaciju na isključenju Buhe, Sukno je konačno zabio za 4:2 u 11. minuti. Utakmica se mogla prelomiti već nakon dvanaest minuta. Imalo je Primorje napad, igrača više po isključenju Bukića i minutu predaha, no Krapić ne pogađa za plus tri. Mladostaši se po posljednji put vraćaju golovima Bašića i Živkovića. Egal je na semaforu bio do posljednjih pola minute prvoga dijela, kada na 5:4 zabio Sukno. Tri pogotka postigao je dubrovački napadač do poluvremena.

Utakmica se konačno prelama u nastavku. Elez zabija izvana nakon isključenja Vukičevića (6:4), posljednji pogodak Mladost je zabila u 19. minuti kada zabija Lončar s pozicije dva metra po izbačaju Burića. Do kraja ogleda popunjavala se samo rubrika strijelaca kod Primorja, Zagrepčani nisu iskoristili pet prigoda s igračem više, štoviše nisu zabili ni u 21. minuti kada su isključeni bili Elez i Muslim u istom napadu. Krapić, Sukno i Muslim zabijaju u trećoj četvrtini, jedini pogodak u formalno odrađenom posljednjem periodu djelo je Radua za konačnih 11:5.

Primorjaši su odradili zacrtano, maksimalan učinak ostao je na snazi i nakon devet regionalnih kola. Sljedeće subote na Kantridu u posljednjoj domaćoj utakmici ove godine dolazi beogradski Partizan.