Primorje pobjedilo Mladost u nastavku sezone

Petak, 29. siječnja 2016. 20:12 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 11. kola: Primorje EB - Mladost 16:10 (6:2, 3:3, 4:3, 3:2)

PRIMORJE EB - MLADOST 16:10 (6:2, 3:3, 4:3, 3:2)

Suci: Robert Tiozzo i Leo Kuzmanić. Delegat: Željko Kaurloto (svi Split)

PRIMORJE EB: Vićan, Burić, Radu 3, Krapić 1, Vrlić, Vukičević 1, Muslim 2, Petrović, Dedović 1, Echenique 2, Mudražija, Bošković 5 (1), Jelovina, Buljubašić 1

MLADOST: Marcelić, Bukić 1, Milaković 1, Gagulić, Dašić 1, Bašić, Biljaka, Lazić, Pavičić 3, Paškvalin, Vlahović 1, Živković, Selem, Zović 3

Igrač više: Primorje EB 9 (5) Mladost 10 (6)

Peterci: Primorje EB 1 (1) Mladost 0 (0)

Tri isključenja: Bašić (18), Gagulić (21)

Najbolji muški sportski kolektiv u Rijeci pobjedom je krenuo u drugi dio natjecateljske sezone. U susretu 11. kola Regionalne lige izabranici Ivana Asića svladali su zagrebačku Mladost rezultatom 16:10. Bio je to okršaj u kojem su nastupali svi reprezentativci Hrvatske,  koji su se tek prije nekoliko dana vratili s Europskog prvenstva u Beogradu osim Anđela Šetke koji je utakmicu propustio zbog bolesti.

S jedne strane igrali su Damir Burić i Ante Vukičević, ali i reprezentativci Rumunsjke (Cosmin Radu), Crne Gore (Antonio Petrović) i Španjolske (Gonzalo Echenique), dok je na strani Mladosti igrao hrvatski reprezentativac Luka Bukić. U bazenu je ponovo bio Petar Muslim nakon zaliječene ozljede.

Primorjaši su i unatoč tome što nisu imali puno vremena za zajedničku pripremu u susret ušli kao veliki favoriti, što su i opravdali već nakon minute i petnaest sekundi igre. Golovima Buljubašića i Echeniquea riječki je sastav poveo s 2:0 i tako zauzeo prednju poziciju u odnosu na respektabilan sastav Mladosti.

U prvoj je četvrtini Primorje dominiralo utakmicom i postiglo čak šest pogodaka. Dva su djelo Mihe Booškovića; jedan iz igre, a jedan iz peterca nakon kojeg je postavljen rezultat prve četvrtine.

Mladostaši pritišću u drugoj četvrtini nakon nova dva riječka pogotka (Dedović, Bošković). Uzvraćaju tako Vlahović i Zović pa je rezultat u 13. minuti 8:4 za domaće. Ljevoruki Zović, pristigao ljetos iz Mornara, zabija dva pogotka u drugoj četvrtini pa prednost s prvog predaha ostaje na semaforu.

Utakmice 11. kola: Mornar - Jug 8:15, Vojvodina - Partizan 8:11, POŠK - Jadran Carine 1:18, Radnički - C. zvezda 5:8

Najbliže su gosti bili na 9:6 kada je Marko Pavičić, inače najefikasniji Mladostaš postigao svoj drugi pogodak. No, serijom 3:0 (dvaput Bošković, jednom Radu) utakmica se loomi u korist bijelih kapica. Na posljednji predah otišlo se s pet pogodaka riječkog viška (13:8), a ta je prednost do posljednjeg zvuka sirene bila dodatno povećana.

Valja izdvojiti predstavu Mihe Boškovića, strijelca četiri zgoditka za Primorje. Iskusni bek prikazao je da se za vrijeme Europskog prvenstva dobro pripremio za nastavak klupske sezone.

Radu i Muslim, standardno dobri u napadu, a deset pogodaka u mreži u svom bazenu Primorje već dugo nije primilo. Kod Mladosti - vrlo dobri Zović i Pavić, ali nedovoljno za privid bilo kakve senzacije.