Regionalna liga: Primorjaši razmontirali Crvenu zvezdu u novoj ekshibiciji na Kantridi

Srijeda, 04. veljače 2015. 18:19 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 15. kola: Primorje EB - Crvena zvezda 18:3 (5:0, 5:0, 6:2, 2:1). Primorjaši su odradili lagan posao uoči prvog velikog derbija u Dubrovniku

Triglav Regionalna liga vaterpolista - 15. kolo

PRIMORJE EB - CRVENA ZVEZDA 18:3 (5:0, 5:0, 6:2, 2:1)

Bazen Kantrida. Gledatelja 400.

Suci: Miroslav Vlašić i Zoran Tomić. Delegat: Robert Jambrović (svi Zagreb)

PRIMORJE EB: Lazović (11 obrana), Burić 2, Radu, Krapić 2, Peroš 1, Sukno 7 (1), Muslim 1, Petrović 2, Mudražija 1, Rakovac, Vrlić, Xavi Garcia 2, Buljubašić

CRVENA ZVEZDA: Draksimović (6 obrana), Jovanović, Kolašinac, Tankosić 1, Tomašević, Eškert, Bijelić 1, Trišić, Dimitrijević, Njegovan 1, Šormaz, Obradović, Tanović, Jović

Igrač više: Primorje EB 8 (7) Crvena zvezda 4 (0)

Peterci: Primorje EB 1 (1) Crvena zvezda 0 (0)

Na Kantridi se dogodila još jedna vaterpolska ekshibicija. Protiv okrnjene momčadi Crvene zvezde na otvaranju Lige za prvaka u Regionalnoj ligi Primorje je pokazalo svu raskoši i upisalo novu uvjerljivu pobjedu uoči prvog velikog derbija protiv dubrovačkog Juga u subotu. Završilo je 18:3 protiv kluba koji je prije samo dvije sezone osvojio naslov europskog prvaka.

Beograđani su u Rijeku doputovali bez gotovo cijele prve momčadi. Nisu se na Kantridi našli srpski reprezentativci, Ranđelović, braća Strahinja i Viktor Rašović te Draksimović i Drašović. Na klupi Crvene zvezde nije bilo ni trenera Dejana Savića, izbornik srpske reprezentacije također je ostao kod kuće. U takvoj konstelaciji stvari Riječanima je posao bio znatno olakšan na startu Lige za prvaka. Povratnik na klupu Primorja nakon bolesti Ivan Asić nije mogao računati na Marka Eleza i Anđela Šetku, a poštedu je ponovno dobio vratar Frano Vićan. I jednoj i drugoj momčadi ovaj je ogled savršeno poslužio uoči obveza u nacionalnim derbijima narednog vikenda. U drugom će kolu Lige za prvaka, ukupno šesnaestom, Primorjaši igrati u Dubrovniku protiv Juga dok će Crvena zvezda na svom Tašmajdanu dočekati gradskog rivala Partizana.

Asić ponovo na klupi
Ivan Asić sjedio je na klupi Primorja u utakmici protiv Crvene zvezde. Trener Primroja vratio se na klupu nakon što je zbog bolesti propustio utakmice u Kragujevcu i Beogradu.

Da su Beograđani umorni od napornih putovanja u zadnje vrijeme moglo se naslutiti od prvih minuta. Primorje je brzo povelo. Zabio je Burić nakon isključenja Obradovića iz neposredne blizine gola. Crvena zvezda u Rijeku je stigla nakon povratka iz crnogorskog Kotora gdje je protekle subote igrala s domaćim Primorcem. U četvrtoj minuti bilo je već 2:0, nakon što je Lazović uz pomoć vratnice zaustavio udarac Eškerta, Xavi Garcia i strijelac Petrović realizirali su kontru dva na jedan. U prvom periodu gosti su tek nekoliko puta zaprijetili Dejanu Lazoviću, a nakon točno pet minuta igre bili su u zaostatku od tri pogotka. Isključenje Šormaza s desne je stative kapitalizirao Xavi, isto je izvana u napadu kasnije učinio Sukno kada je vani bio Tankosić.

O nadmoći riječke momčadi govori podatak da je njihovo prvo isključenje viđeno tek u sedmoj minuti (Radu). Na prvi se predah otišlo s velikih 5:0, autor petog je pogotka bio kapetan Ivan Krapić. I taj je pogodak bio ostvaren s igračem više, Primorje je kao rijetko kada bilo nepogrešivo u brojčano pogodnim situacijama (4/4) nakon prve četvrtine. Slika se u beogradsku korist nije značajnije promijenila niti kroz drugi period. Lazović je nastavio braniti lopte koje su mahom išle prema njemu, napad Crvene zvezde i dalje nije funkcionirao. Domaćin je nastavio tamo gdje je stao, najprije Burić pa za njime Muslim i Sukno stavili su do isteka trinaeste minute na velikih 8:0.

Primorje tu nije stalo, Xavi je isplivao novu kontru za svoj drugi, a riječki deveti pogodak. Okruglih 10:0 bilo je u 15. minuti, kada je Sukno održao liniju nepogrešivosti Primorja s igračem više po isključenju Jovanovića. Za ljuibtelje vaterpola zanimljivost je nestala, ponovno je bilo zanimljivo iščekivati prvi gol protivnika na Kantridi u drugom poluvremenu. On se dogodio u osamnaestoj minuti kada je Veljko Tankosić pogodio za 11:1 s lijeve strane i izmamio pljesak petstotinjak okupljenih navijača na riječkom bazenu. Sukno i Petrović nastavili su kanonadu, u strijelce se za 12:2 upisao i Đorđe Bijelić.

Sandro Sukno postigao je svoj šesti pogodak u 20. minuti, u situaciji s dva igrača više za Primorje.za 14:2. Do konca treće četvrtine zabijali su Krapić i Sukno iz peterca, četvrta je četvrtina kao i veći dio utakmice prošla u revijalnom tonu. Njegovan je 26. minuti smanjio na 16:3, mlade riječke snage Peroš i Mudražija svojim su pogocima osigurali još veću prednost Primorju.