Regionalna liga: Vaterpolisti Primorja uvjerljivim slavljem protiv Mornara osigurali prvu poziciju uoči doigravanja

Subota, 28. ožujka 2015. 20:03 Napisala  Valentina Prokić

Utakmica 22. kola: Primorje EB - Mornar BS 18:4. Vaterpoliste Primorja i Mornara do kraja sezone očekuju još najmanje dva međusobna odmjeravanja snaga u polufinalu doigravanja PH

Regionalna liga vaterpolista - 22. kolo

PRIMORJE EB - MORNAR BS 18:4 (3:1, 5:1, 8:1, 2:1)

Bazeni Kantrida. Gledatelja: 200.

Suci: Matijević i Gavrlović. Delegat: Jambrović (svi Zagreb)

PRIMORJE EB: Vićan (9 obrana), Burić 1, Radu 2, Krapić 2, Peroš, Sukno 1, Muslim 3, Vrlić 1, Radetić, Elez 3, Šetka 2, Garcia 1, Lazović (2 obrane), Buljubašić 2

MORNAR BS: Anić (12 obrana), Čagalj, Marinić Kragić 1, Čorušić, Ćalić 1, Z.Butić, Zović, Lušić, Burić, Gluhaić 1, Vrdoljak, K.Butić 1, Pejković

Igrač više: Primorje EB 3 (3) Mornar BS 5 (2)

Peterci: Primorje EB 1(0) Mornar BS 0 (0)

Vaterpolisti Primorja Erste banke ostvarili su očekivanu pobjedu, osvojili su tri boda vrijedna domaćinstva završnog turnira Triglav regionalne lige i što je još važnije poziciju broj jedan - domaću utakmicu više u doigravanju za naslov prvaka Hrvatske. Od početka do kraja u svim elementima vaterpolske igre bili su superiorniji od gostiju iz Splita. Vrlo brzo i lako došli su nakon šest minuta igre do vodstva od 3:0. Na poluvremenu su već imali šest pogodaka razlike, rezultat 7:2. Prvi dio utakmice obilježio je sjajni Frano Vićan, nanizao je ni više, ni manje nego devet obrana.

Simpatične goste kojima je dodatni hendikep bio da su u Rijeku stigli neposredno prije početka utakmice, tri su puta Splićani bili prisiljeni izaći sa autoceste zbog orkanskih udara bure, u igri je držao vratar Mate Anić koji je čak pet puta zaustavljao brzoplete primorjaše u fazi napada.

U trećoj četvrtini primorjaši su priredili vatromet golova, čak su osam puta tresli mrežu Mornara. Moglo je biti i devet, da vratar Anić nije obranio peterac Sandru Suknu. U posljednju četvrtinu ušlo se sa rezultatom 16:3. Strateg primorjaša Ivan Asić napravio je zamjenu na golu, umjesto Vićana posljednju je dionicu branio Lazović.

Čak četiri minute i trideset i devet sekundi u posljednjoj četvrtini nije bilo gola, a zatim je mrežu gostiju zatresao Petar Muslim, povratnik u momčad, nakon ozljede koljena. Za domaće još je Buljubašić jednom pogodio do kraja, dok je sa druge strane četvrti pogodak gostiju bio djelo Ćalića.

Vaterpoliste Primorja i Mornara do kraja sezone očekuju još najmanje dva međusobna odmjeravanja snaga u polufinalu doigravanja prvenstva Hrvatske.