PH: Primorjaši u prvoj utakmici pobijedili Mornar s deset pogodaka razlike

Srijeda, 23. travnja 2014. 19:56 Napisao  Patrik Mršnik

Prvi susret polufinala PH: Primorje EB - Mornar BS 13:3 (3:1, 4:1, 2:1, 4:0). Primorjaši očekivano svladali Splićane,  igra se u seriji na dvije dobivene utakmice

Vaterpolsko Prvenstvo Hrvatske - Prva utakmica polufinala

PRIMORJE EB - MORNAR BS 13:3 (3:1, 4:1, 2:1, 4:0)

Bazen Kantrida. Gledatelja 400.

Suci: Zoran Tomić i Miroslav Vlašić. Delegat: Aleksandar Černi (svi Zagreb)

PRIMORJE EB: Vićan, Radu 1, Peroš, Krapić 1, De. Varga 2, Sukno, Muslim 1, Petrović 1, Da. Varga 2, Mudražija 1, Šetka 1, Xavi Garcia 2, Jelovina, Buljubašić 1

MORNAR BS: Bujas, Čagalj, Kragić, Čorušić, Čalić, Lušić, Letica, Đogaš, Stipić 1, Burić 1, Lozina, Ban 1, Anić, Zović

Igrač više: Primorje EB 9 (4) Mornar BS 6 (2)

Peterci: Primorje EB - (-) Mornar BS - (-)

Tri isključenja: Lušić (23)

Isključenje s pravom zamjene: Čalić (28)

Primorjaši su u prvoj polufinalnoj utakmici doigravanja za prvaka Hrvatske očekivano svladali splitskog Mornara rezultatom 13:3. Igrali su izabranici Ivana Asića samo onoliko koliko im je bilo potrebno, važna je vijest povratak vaterpolskog asa Sandra Sukna u bazen nakon tromjesečnog izbivanja. Splićani su se pokazali kao lagan zadatak u prvom susretu, a po prolaz u finale Riječani će na poljudski bazen otići u subotu.

Primorjaši su u utakmicu kontra Splićana ušli nešto rezerviranije nego inače, na prvi pogodak, djelo Daniela Varge čekalo se dvije i pol minute. Krenulo je kasnije puštati u splitskoj obrani, pas e tako Buljubašić prikrao na dva metra za drugi, a Xavi pogodio za 3:0. Do kraja četvrtine gosti postižu pogodak preko Stipića. U drugoj četvrtini Riječani ubacuju u višu brzinu, pa kapetan Krapić zabija za povećanje na tri gola prednosti, a tada na scenu stupa povratnik Sukno. Najprije asistira Xaviju pa Muslimu za 6:2. Gostujući kapetan Ban postiže drugi splitski pogodak, a do kraja poluvremena zabija i Denes Varga za 7:2.

U drugom dijelu Primorjaši nastavljaju s povećavanjem prednosti, igraju rasterećeno i opušteno, a u strijelc se upisuju Daniel Varga i Antonio Petrović. Posljednjih osam minuta proteklo je u znaku dominacije domaće momčadi. Denes Varga, Radu, Xavi i Mudražija postavljaju konačnih 13:3, dok za goste još početkom treće četvrtine zabija Burić.

U drugoj polufinalnoj utakmici Mladost je u Dubrovniku iznenadila Juga i svladala ga 11:10. Polufinale prvenstva Hrvatske igra se u seriji na dvije pobjede, a već je sada jasnio da će favorizirani Dubrovčani, ako žele proći u finale morati slaviti protiv Mladosti u trećoj utakmici.