PH U VATERPOLU

Frano Vićan donio Primorju drugu pobjedu protiv Juga

Subota, 16. svibnja 2015. 20:41 Napisala  Valentina Prokić

Treća utakmica finala doigravanja prvenstva Hrvatske: Primorje EB - Jug CO 9:8 (3:2, 1:2, 2:3, 3:1)

Treća utakmica finala doigravanja prvenstva Hrvatske

PRIMORJE EB - JUG CO 9:8 (3:2, 1:2, 2:3, 3:1)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 1100

Suci: Periš (Split) i Prančić (Split)

Delegat: Pešušić (Zagreb). Supervizor: Prvan (Split)

PRIMORJE EB: Vićan 14 obrana, Burić, Radu, Krapić 1, Peroš, Sukno 1, Muslim 3, Petrović 1, Vrlić, Elez, Šetka 2 (1), Garcia, Lazović, Buljubašić 1

JUG CO: Bijač 10 obrana, Macan 2, Bošković, Janović 2, Younger, Fatović 1, Marković, Bušlje, Visković, Bautović, Bicari, Obradović 2, Popadić Batina, Ivanković 1

Igrač više: Primorje EB 9/4, Jug CO 11/6

Peterci: Primorje EB 3(1), Jug CO /

Tri isključenja: Obradović 21', Macan 23', Bušlje 30' (Jug CO), Petrović 26', Garcia  (Primorje EB)

Žuti karton: Kobešćak 14' (trener Juga)

Vaterpolisti Primorja Erste banke drugom su pobjedom nad dubrovačkim Jugom došli na korak od osvajanja naslova prvaka Hrvatske. Nakon tri susreta omjer je 2:1 u korist Primorja, a sljedeći dvoboj na rasporedu je u srijedu, 20. svibnja, u 19 sati u Dubrovniku.

Na Kantridi je bila fantastična atmosfera. Tribine ispunjene gotovo do posljednjeg mjesta, a podrška glasna i neprekidna. Primorjaši su to uzvratili na najljepši način - pobjedom protiv ljutih protivnika te neizvjesnom i zanimljivom utakmicom do posljednje sekunde. Kantrida je i dalje ostala neosvojivom utvrdom, dvije godine i 12 dana. Infarktna završnica nije bila za one slabijeg srca. No, krenimo redom...

Trener Ivan Asić mjesto je prepustio sportskom direktoru Zoranu Roji. Razlog je kazna od jedne utakmice zbog crvenog kartona zarađenog u srijedu u Dubrovniku. Roje se tako nakon dvije godine vratio na trenersku klupu u prijelomnom susretu sezone, jer momčad koja povede 2:1 u velikoj je psihološkoj prednosti uoči četvrtog susreta.

Nakon samo 34 sekunde Primorje je povelo golom Petra Muslima sa igračem više. Muslim ponovno trese mrežu za 2:0 u trećoj minuti. Jugove pokušaje zaustavljao je raspoloženi vratar Frano Vićan. No, igrača više u 5. minuti koristi Macan i postiže prvi pogodak za Dubrovčane. Macan je izjednačio 42 sekunde prije kraja prve četvrtine kada je uspio prevariti Vićana, ali i svoje čuvare Burića i Sukna. Domaći brzo uzvraćaju preko Šetke, koji pogotkom 15 sekundi prije isteka zaključuje prvu četvrtinu.

Primorjaši nisu uspjeli svladati vratara Juga Bijača na otvaranju druge četvrtine susreta, te je novo izjednačenje pogodio Paulo Obradović u 10. minuti - 3:3. Dvostruko isključenje jugaša rezultiralo je novim vodstvom, gol Buljubašića za 4:3 u 11. minuti. Radu je izborio peterac u 13. minuti, nakon što ga je zaustavio Obradović, no Muslim je pogodio samo stativu.

Jugaši su kaznili propust domaćih, Janović je zatresao Vićanovu mrežu za 4:4. Pokušali su primorjaši odmah vratiti izgubljenu prednost, ali je Bijač zaustavio pokušaj Radua. Vićan je uspio još jednom zaustaviti goste, no Šetka je brzu kontru okončao pogotkom stative te se na poluvrijeme otišlo sa rezultatom 4:4.

Na početku treće dionice Primorjaši su prokockali dva napada, Jug je to kaznio i prvi puta došao u vodstvo preko Ivankovića koji je u 19. minuti iskoristio igrača više i zabio za 4:5. Brzopotezno je uzvratio riječki kapetan Ivan Krapić za 5:5, ali jugaši su uzvratili u kratkom roku i otišli na plus dva, golovima Janovića i Obradovića - 5:7.

Paulo Obradović u novom je napadu Primorja skrivio peterac i zaradio treće isključenje, a siguran realizator bio je Anđelo Šetka - 6:7. Novi peterac za domaće uslijedio je tridesetak sekundi kasnije. Krivac je bio Macan koji je također preselio na tribinu zbog trećeg isključenja, ali Šetka nije uspio ponoviti realizaciju, uspješniji je bio vratar Bijač te je Jug zadržao plus jedan - 6:7 uoči početka posljednje četvrtine.

Antonio Petrović pogotkom na startu donosi izjednačenje - 7:7. Nakon dva isključenja, prvo Burića, a zatim Petrovića, vratar Vićan zadržao je sjajnim obranama susret u egalu, a Radu nije iskoristio priliku jedan na jedan sa Bijačem, lopta je odsjela na stativi. Fatović ponovno dovodi goste u vodstvo u 28. minuti - 7:8. Uslijedila je brza kontra Primorja, ali Burić i Janović bili su sami pred golom Bijača, ali suđen je prekršaj u napadu. Željeno izjednačenje ipak stiže u 29. minuti, kada Sandro Sukno pogađa za 8:8.

Frano Vićan još jednom dokazuje svoju vrhunsku kvalitetu, kada je greškom njegovih suigrača Bicari ostao sam. Riječki vratar skinuo je stopostotnu Bicariju i dao novu priliku svojoj momčadi da dođe u vodstvo.

Počela je infarktna završnica, na semaforu je stajalo minuta i pet sekundi do isteka, Bušlje je zaradio treće isključenje, a Petar Muslim pogodio za 9:8.

Preostalo je još 46 sekundi do kraja utakmice. Frano Vićan je sjajnom obranom dvije sekunde prije kraja utakmice obranio udarac Bušljea i donio Primorju prednost od 2:1 u finalnoj seriji.