Vaterpolska selekcija PGŽ pružila dostojan otpor Brazilu Ratka Rudića

Nedjelja, 04. svibnja 2014. 21:09 Napisao/la  Leandar Kelentrić

Prijateljski susret Selekcija PGŽ - Brazil 9:10 (0:3, 2:1, 2:3, 5:3). Prije susreta Željko Tonković darovao je bivšem hrvatskom izborniku Ratku Rudiću knjigu Radmile Matejčić "Kako čitati Grad"

Prijateljski susret

SELEKCIJA PGŽ - BRAZIL 9:10 (0:3, 2:1, 2:3, 5:3)

Bazen na Kantridi pod Balonom. Gledatelja 200

Suci: Andrej Franulović, Duje Čipčić, Delegat: Marijan Risek.

SELEKCIJA PGŽ: Čubranić (3 obrane), Čudina (2 obrane), Glavan, Rakovac 1, Martinčić, Burburan 1, M. Vrlić, Gudić 1, Pavlović, B. Car, Blažić, J. Vrlić, Barać 3, Štokić, Štrižić 2, S. Deželjin, V. Deželjin, Kržanić (2 obrane), Cuomo 1. Trener: Kristijan Šunjić.

BRAZIL: Antonelli (8 obrana), Crivella 2, G. Gomes 2, Coutinho 1, Franco 1, B. Gomes 1, Alonso 1, Silva 1, Reis 1, Guimaraes, Correia, Moniz (3 obrane), Mattos, Real. Trener: Ratko Rudić.

Peterci: Selekcija PGŽ 3(2), Brazil. Igrač više: Selekcija PGŽ 14(4), Brazil 9(3).

Tri isključenja: Peis, Coutinho (Brazil)

Vaterpolo reprezentacija Brazila, koju vodi legendarni Ratko Rudić, u prijateljskom je susretu na Kantridi pod balonom pobijedila selekciju Primorsko-goranske županije 10:9. Selekcija PGŽ koju je sastavio trener Jadrana iz Kostrene Kristijan Šunjić pružila je vrlo dobar vaterpolskom „Selecaou“. Svi koji su odlučili nedjeljno poslijepodne provesti na Kantridi nisu požalili. Prije susreta Željko Tonković darovaoje bivšem hrvatskom izborniku Ratku Rudiću knjigu Radmile Matejčić "Kako čitati Grad".

Prvu četvrtinu Brazil je riješio u svoju korist 0:3. Crivella je zabio iz polukontre nakon što je pogriješio Sanjin Deželjin. Selekcija PGŽ-a uzvratila je lijepom akcijom i dodavanjem na Josipa Vrlića koji je u ovom susretu igrao za PGŽ, ali njegov udarac obranio je odlični vratar Brazila Antonelli. Drugi pogodak za Brazil postigao je Gomes s igračem više 2:50 do isteka prve četvrtine. Na drugoj strani udarac Burburana bio je neprecizan. Do isteka četvrtine Brazil je još jednu polukontru pretvorio u pogodak. Ovaj puta strijelac je bio Coutinho.

Prvi pogodak za PGŽ postigao je Igor Cuomo s igračem više. Na drugoj strani brazilske polukontre bile su nerješiva enigma za PGŽ. Ovaj puta strijelac je Reis. Druga četvrtina otišla je na stranu PGŽ pogotkom Samira Baraća iz peterca.

Početak treće četvrtine pripao je Brazilu. Prvo se Crivella na dva metra odlično oslobodio Pavlovića i poentirao a do drugog pogotka Brazil je došao kada je imao dva igrača više nakon što su isključeni bili Burburan i S. Deželjin. Pokušala je selekcija PGŽ uzvratiti, no J. Vrlić u dva navrata iz teških pozicija ne zabija, no na drugoj strani opet igrač više za Brazil koji pogotkom Alonsa odlazi na visokih pet golova razlike. U tim trenucima PGŽ je zaigrao odlučnije i slijede dva pogotka do konca treće dionice. Prvo je igrača više iskoristio Rakovac, a nešto kasnije Pavlović je iborio peterac kojeg je Gabriel Strižić pretvorio u pogodak. Na semaforu je sada ugodnijih 4:7.

Nakon osvojene lopte u posljednjoj četvrtini Samir Barać je zabio s igračem više i PGŽ se približio na dva pogotka zaostatka.  Na drugoj strani zabija kapetan Brazila Kelire Silva i vraća opet tri gola prednosti. Opet je uslijedio dobar period Selekcije PGŽ. Razigrali su se iskusni Barać i Burburan i udarcima iz daljine lako svladali brazilskog vratara Moniza, a nešto kasnije uspjelo je to i Gabrielu Strižiću. Pogodak Strižića za 8:8 i prvo izjednačenje donio je oduševljenje na ispunjenim tribinama pod balonom. Brazil je opet došao do prednosti Alonsa koji je na dva metra uspio izmaknuti Baraću 2:40 do kraja susreta. PGŽ je opet uspio doći do izjednačenja pogotkom Maria Gudića 2:06 do kraja. Susret je ušao u dramatičnu završnicu, Brazil opet dolazi do prednosti 1:33 do kraja susreta pogotkom Marcela Franca. Do kraja susreta pokušala je Selekcija PGŽ izjednačiti, ali u tome ih je spriječila vratnica. Udarac Vedrana  Deželjina završio je na gredi. Brazil je u posljednjih 14 sekundi sačuvao loptu i pobjedu u ovom susretu.

Po završetku regularnog dijela dogovorom izbornika Brazila Ratka Rudića i trenera PGŽ Kristijana Šunjića odigrana je još jedna dodatna četvrtina koju je pobijedila Selekcija PGŽ-a 4:3 a da se i to broji rezultat bi bio 13:13.