POLUFINALE PH

Primorjaši pobijedili iako su opasno živjeli

Utorak, 21. travnja 2015. 20:10 Napisala  Valentina Prokić

Prva utakmica polufinala doigravanja: Primorje EB - Mornar BS 11:9 (6:1, 1:4, 2:1, 2:3)

Prva polufinalna utakmica doigravanja prvenstva Hrvatske

PRIMORJE ERSTE BANKA - MORNAR BRODOSPAS 11:9 (6:1, 1:4, 2:1, 2:3)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 150

Suci: Raković, Stefanović (Beograd). Delegat: Pešušić (Zagreb)

PRIMORJE EB: Vićan (4 obrane), Burić 1, Radu 3, Krapić, Peroš, Vrlić, Muslim 3, Petrović, Radetić, Elez, Šetka 3, Garcia, Lazović, Buljubašić 1

MORNAR BS: Kačić (15 obrana), Čagalj, Marinić Kragić, Ćorušić, Ćalić 1, Shiga, Zović 2, Lušić, Burić 1, Gluhaić 1, Marelja 1, Ban 3, Anić, Vrdoljak

Igrač više: Primorje EB 11 (3), Mornar BS 11 (7)

Peterci: Primorje EB 0 (1)

Vaterpolisti Primorja napravili su očekivani korak prema finalu doigravanja prvenstva Hrvatske. Primorjaši su pobijedili splitski Mornar u prvom susretu polufinala doigravanja rezultatom 11:9.

Daleko od toga da je to bila dobra utakmica primorjaša koji su suvereno vladali bazenom samo u prvoj četvrtini. Opuštanje nakon visokog vostva zadalo je glavobolju treneru Ivanu Asiću, kao i očajna realizacija igrača više. No, razlika u kvaliteti je presudila.

Nakon šest tjedana stanke zbog ozljede u sastav vaterpolista Primorja vratio se iskusni Antonio Petrović. Susret je preskočio Sandro Sukno koji ima problema sa koljenom.

Vaterpolisti Mornara nisu imali rješenja u obrani za pucački raspoložene primorjaše. Niz je otvorio Cosmin Radu, a sa vrlo efektnim pogocima nastavili su ga sa po dva gola Muslim i Šetka te jednom Buljubašić. Za goste je zabio sa igračem više Ćalić, a prije njegova pogotka dva su puta Splićani pogodili stativu.

Očito zadovoljni načinom kako su došli do pet pogodaka viška nakon prvih osam minuta, u drugoj četvrtini vaterpolisti Primorja su stali i dozvolili Splićanima da agresivnijom igrom u obrani preuzmu inicijativu te sa četiri obrane Mire Kačića demoraliziraju Riječane u napadu. S druge strane u obrani, primorjaši nisu bili koncentrirani, Frano Vićan nije u situacijama "jedan na jedan" uspio zaustaviti udarce raspoloženih Bana i Zovića pa su na odmor otišli samo sa plus dva - 7:5.

Riječki vaterpolisti nastavili su opasno živjeti i u trećoj četvrtini. Vratar Mornara Miro Kačić sjajno je branio i bio je najveća prepreka domaćim napadačima. Splitski napad, na sreću domaćih, također je bio jalov, jedini pogodak postigao je Rino Burić dovevši svoje suigrače do najmanjeg zaostatka od minus dva - 8:6. Bankari su prednost zadržali zahvaljujući golovima Muslima i Damira Burića te su treću četvrtinu završili sa rezultatom 9:6.

Posljednju četvrtinu otvorio je Cosmin Radu, sa dva uzastopna pogotka, gosti su ubrzo uzvratili, prvo Marelja, pa Gluhaić, a zatim Ban i gostis u ponovno stigli na minus dva - 11:9. Šetka je imao priliku iz peterca, no vratar Kačić 14-om je obranom zaključio utakmicu u Rijeci.

Idući susret u Splitu na rasporedu je u subotu s početkom u 17,30 sati.