LIGA PRVAKA

Vaterpolisti Primorja pobijedili u Beogradu

Srijeda, 28. siječnja 2015. 17:42 Napisao/la  Patrik Mršnik izvještava iz Beograda

Susret 4. kola: Partizan - Primorje EB 7:11 (2:3, 2:2, 2:3, 1:3)

Vaterpolska Liga prvaka - Skupina B, 4. kolo

PARTIZAN RAIFFEISEN - PRIMORJE EB 7:11 (2:3, 2:2, 2:3, 1:3)

Bazen na Banjici, Beograd. Gledatelja 600.

Suci: Jaume Teixido (Španjolska) i Sergej Naumov (Rusija). Delegat: Andrej Konstantinov (Bugarska)

PARTIZAN RAIFFEISEN: Rističević (7 obrana), Gielen, Mandić 1, Vico, Subotić 3, Repanović, Gogov 1, Jakšić, Manojlović 1, Tanasković, Stojanović 1, Asanović, Brakočević

PRIMORJE EB: Vićan (15 obrana), Burić 2, Radu, Krapić, Buljubašić, Sukno 4 (2), Muslim 2, Petrović 1, Mudražija, Elez 1, Peroš, Xavi Garcia 1, Lazović

Igrač više: Partizan Raiffeisen 12 (4) Primorje EB 15 (8)

Peterci: Partizan Raiffeisen 0 (0) Primorje EB 2 (2)

Tri isključenja: Repanović (21), Tanasković (25), Muslim (30), Gielen (32)

Pred oko pet stotina duša mlada momčad Partizana pružila je dobar otpor Riječanima, koji su došli do treće ovosezonske pobjede u Ligi prvaka. Nije bilo većih problema, iako su domaćini najavljivali iznenađenje do njega na Banjici nije došlo. Navijači domaćih bili su glasni, no podrška Grobara nije bila dostatna Partizanu da ugrozi riječke planove. Dok je bilo snage u domaćih igralo se izjednačeno, sredinom treće četvrtine Primorjaši su nastavili u ritmu kojeg crno-bijeli nisu mogli pratiti do kraja.

Ipak, počelo je vodstvom Partizana golom Subotića nakon isključenja Burića na isteku druge minute, na što je u sljedećem napadu uzvratio Sukno. Bio je tada vani Jakšić, udarac Sukna na ruci je imao Rističević, no od ruke srbijanskog čuvara mreže lopta se odbila iza njegovih leđa. Igrala se četvrta minuta kada je isključenje pri vraćanju u obranu zaradio Repanović. Bila je to treća riječka prilika za gol s igračem više, koju je iskoristio  Petrović za 1:2. U prve četiri minute bilo je dosuđeno čak pet isključenja, no ne i kod Muslimove akcije za 1:3. Sve je napravio sam, stvorio si prostor i zabio u petoj minuti. Tada se podrška Grobara iz bučne pretvorila u gromoglasnu, što je donekle i pomoglo domaćoj momčadi. Isključenje je zaradio Muslim, a po isteku igrača više pogodio Manojlović. Primorjaši do šeste minute dvaput gube loptu u čistoj igri u fazi napada, dovodi to Partizan u dobru situaciju za poravnanje rezultata. Ono se ipak nije dogodilo do kraja prve četvrtine zahvaljujući prisebnoj reakciji Petrovića, a potom i zbog dvije Vićanove obrane.

Drugi je period krenuo domaćim blokom na udarac Sukna koji je odmah potom u obrani iznudio kontrafaul. Rezultiralo je to novim riječkim napadom kojeg presjeca Stojanović, no lopta je ponovno u posjedu Primorja zbog dobre Xavijeve reakcije. Nisu Riječani to iskoristili, čak niti u situaciji s igračem više. Obranama se iskazuju Rističević i Vićan u 11. minuti, no domaći ipak uspjevaju doći do izjednačenja. Subotić je ponovno zabio, visoko se dignuvši iznad vode. Minutu kasnije zabija i Xavi Garcia, višak je ostao na njegovoj, desnoj strani prilikom drugog isključenja Repanovića. Zabija potom i Gogov za 4:4, ponovno iz vana na punu riječku obranu. Imalo je Primorje problema s udarcima Partizana kroz prvi dio susreta, vanjski pucači imali su prostora za udarce koji su bili itekako precizni.

Riječani su do poluvremena obranili igrača manje (Petrović) te uspjeli ponovno doći u vodstvo. Pogodio je Muslim za 4:5 iz svojeversne polukontre na dodavanje Xavija s desne strane bazena.  U 13. minuti dogodila se najizglednija situacija za pogodak Partizana. No, nisu domaći u crno-bijelim kapicama iskoristili isključenje Buljubašića, potom i Radua: dva je puta obranio Frano Vićan, kao i udarac Mandiću, u prvom poluvremenu neprimjetnom pojedincu u bazenu.

Rezultat je nakon osamdeset sekundi igre u nastavku ponovno bio poravnat. Zabio je Stojanović na isključenju Muslima, Riječani nisu uspjeli iskoristiti situaciju s dva igrača više (Tanasković, Manojlović) za brzi povratak u vodstvo. Ispriječile su se u udarcima Muslima i Xavija vratnice, kao i kod Stojanovićevog udarca u napadu Partizana. Nakon niza vratnica i greda, u čiji se mozaik upotpunio i Sukno, Primorje je ponovno, u 20. minuti bilo u vodstvu. Zabio je Burić iz devete situacije s igračem više za 5:6, nakon čega ponovno briljiraju oba vratara. Udarac Gogovu brani Vićan i upisuje desetu obranu, dok šraubu Suknu u novom pokušaju polukontre skida Rističević.

Nisu se Primorjaši uspjevali odvojiti na prednost veću od jednog pogotka sve do isteka 21. minute. Tada je Sukno postigao svoj drugi pogodak, sedmi riječki, na isključenju Repanovića. Mladom beogradskom napadaču bilo je to treće isključenje, no domaći pogotkom Subotića uspjevaju smanjiti rezultat. Sviraju suci tada kontrafaul Cosminu Raduu, vani je iz igre morao Burić, no i ta je situacija s igračem manje uspješno obranjena s gostujuće strane. Primorje je uspješno došlo do prednosti od dva pogotka uoči posljednjeg odmora. Burić je iznudio peterac kojeg je znalački realizirao Sukno za 6:8.

U zadnjoj četvrtini treće isključenje Tanaskovića kapitalizirao je Elez svojim prvim pogotkom (6:9). Smanjio je Mandić, najopasniji domaći igrač svoj je prvi pogodak postigao tek u 26. minuti. Bez njega Partizan nije mogao računati na iznenađenje na Banjici. Dva koraka ispred bilo je Primorje na ulazu u posljednje četiri minute, zahtjevalo je to oprez pogotovo u akciji s igračem manje (Elez) koju domaći ne uspjevaju iskoristiti. S druge strane, točku na i postavio je Damir Burić. Podigao se iz vode na poziciji drugog centra i pogodio bez gledanja za 7:10, potom je iznudio novi peterac na 1.50 do kraja. Realizirao ga je Sukno za najvećih, četiri pogotka prednosti, koliko je ostalo do samog kraja utakmice.