Srijeda, 11. veljače 2015. 19:58 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 5. kola: Primorje EB - Jug CO 10:5 (5:1, 3:2, 1:1, 1:1)

Vaterpolska Liga prvaka - Skupina B, 5. kolo

PRIMORJE EB - JUG CO 10:5 (5:1, 3:2, 1:1, 1:1)

Bazeni Kantrida. Gledatelja 700.

Suci: Filippo Gomez (Italija) i Gabor Vogel (Mađarska). Delegat: Jacques Racine (Francuska)

PRIMORJE EB: Vićan (10 obrana), Burić, Radu 2, Krapić 1, Buljubašić, Sukno 3 (1), Muslim 1, Petrović, Mudražija, Elez 1, Šetka, Xavi Garcia 2, Lazović

JUG CO: Bijać (3 obrane), Macan, Bošković 1 (1), Janović 1, Younger, Ivanković 1, Marković, Bušlje 1, Visković, Bicari, Obradović 1, Popadić-Batina (3 obrane)

Igrač više: Primorje EB 12 (4) Jug CO 10 (4)

Peterci: Primorje EB 1 (1) Jug CO 1 (1)

Tri isključenja: Bošković (26), Bušlje (27), Petrović (27)

Put prema Barceloni je nastavljen po istom kursu. Iako su ih na startu u skupini s puta omeli Mađari, do kraja petog kola pišu se samo pobjede. Nova, četvrta u Ligi prvaka ostvarena je protiv Juga. Visoko, uvjerljivo slavili su Riječani prikazavši novi sat vaterpola kontra Dubrovčana koji se ni u ovoj utakmici nisu snašli. Uzroka može biti mnogo, nedostatak Dobuda, igra Sandra Sukna i ostatka društva vanjske linije Primorja...

Osam golova Primorje je zabilo Jugu do poluvremena. Brojka je to koju mnoge generacije riječkih vaterpolista u svojim sezonama nisu zabile Jugu ni za vrijeme cijelih utakmica. Potvrđena je time klasa, sve je započelo već u dvadeset i sedmoj minuti ogleda. Radu se izborio za šut u svom stilu i pogodio pored nemoćnog Bijača. Gostujući vratar svoju je prvu obranu upisao, zanimljivo - tek u trinaestoj minuti susreta. Jedino se izjednačenje dogodilo kada je u četvrtoj minuti Bošković realizirao peterac kojeg je skrivio Sukno. Egal je tako trajao samo pet minuta, a onda je krenulo. Prvo Muslim izvana, potom i Krapić s pozicije centra nakon polukontre pokrenute od strane Antonija Petrovića, pa Elez i Sukno iz peterca za velikih 5:1 nakon prvih osam minuta. Aplauzi su stizali, no još je puno bilo do kraja.

Za Jug je smanjio Janović iz akcije na igraču više. Vani je bio Buljubašić, njegova je ruka nedostajala u bloku, brzu je akciju stoga mogao realizirati Jugov Crnogorac. Šesti riječki pogodak nije se dogodio na početku jedanaeste minute kada je Xaviju suđeno uplivavanje unutar dva metra, ali jest na kraju kada je Sukno na isključenju Boškovića ponovno rasparao Bijačevu mrežu. Povećao je Xavi prekrasnom dijagonalom na polovici drugog perioda, smanjio je jednako lijepim udarcem Obradović nakon izbačaja Petrovića. Na poluvrijeme se tako otišlo sa 8:3, Sukno je zabio svoj treći pogodak na osam sekundi od sirene.

Treća je četvrtina protekla u znaku vratara. Nekoliko lijepih intervencija imali su Vićan i Bijač, ne čudi stoga i da su oba rivala zabila tek po jedan pogodak. Odgovaralo je to domaćinima, jer s Jugom se nikad ne zna. Mogu zabljesnuti, no za to u Rijeci ove srijede nije bilo mogućnosti. Mogao je zicera sa svoje pozicije zabiti Krapić, no stvari je na 9:3 postavio Xavi Garcia u dvadesetoj minuti igre. Izuzetno je raspoložen bio riječki Španjolac, nisu ga mogli zadržati gosti iz Dubrovnika. Njihov je pogodak u trećem periodu djelo Marka Ivankovića, zabio je kroz blok nakon drugog Buljubašićevog isključenja. Općenito, Jug je bio nedorečen u napadu, u puno navrata i bezopasan, osjetan je bio nedostatak Dobuda, ali i podatak da je zbog njegove suspenzije dubrovački sastav u zapisnik smio uvrstiti tek dvanaest imena.

Kada je već sve glede pitanja pobjednika bilo riješeno, Bušlje je postigao peti Jugov pogodak. I ta je lopta, kao kod prethodnog Ivankovićevog gola ušla na jedvite jade, u tim trenucima Primorjaši nisu iskoristili dva igrača više. Jug se mogao vratiti u igri 'pet na pet' kada je suđeno obostrano isključenje (Petrović - Janović), no ni tu priliku gosti na Kantridi nisu iskoristili. Jug nije kaznio nešto nonšalantniju igru Primorja u posljednjoj dionici utakmice, utakmica petoga kola Lige prvaka mogla je mirno biti privedena kraju. Predstavu je zaključio isti igrač koji ju je i započeo. Cosmin Radu zabio je za 10:5 nakon isključenja Obradovića.

Primorje se s omjerom 4-1 na ljestvici skupine B izjednačilo s Jugom i Szolnokijem, te će tri momčadi krojiti raspored razigravanja na Final Sixu u Barceloni.