KVALIFIKACIJE LIGE PRVAKA

Primorjaši uraganskim početkom svladali Hannover

Subota, 03. listopada 2015. 20:14 Napisao  Patrik Mršnik

Prvi susret treće runde kvalifikacija: Primorje EB - Hannover 19:6 (7:1, 3:1, 3:2, 6:2).

Vaterpolska Liga prvaka - 3. runda kvalifikacija, prvi susret

PRIMORJE EB - HANNOVER 19:6 (7:1, 3:1, 3:2, 6:2)

Bazen Kantrida. Gledatelja 500

Suci: Michalis Birakis (Grčka) i Jaume Teixido (Španjolska). Delegat: Jacques Racine (Švicarska)

PRIMORJE EB: Vićan, Burić 4, Radu 3, Krapić 2, Buljubašić, Vukičević 2, Muslim 3, Petrović, Dedović 1, Vrlić, Šetka 2, Bosković 2, Jelovina

HANNOVER: Kong, Schlotterbeck, Bukowski, Ban, Balatoni, Radović 3 (1), Jokić 1, Tkac, Estrany, Toth, Bolović 2 (1), Paunović, Sagi

Igrač više: Primorje EB 15 (9) Hannover 8 (0)

Peterci: Primorje EB 0 (0) Hannover 3 (2)

Tri isključenja: Balatoni (31)

Isključenje s pravom zamjene: Radović (27)

Veliku prednost ostvarilo je riječko Primorje uoči uzvratnog susreta treće runde kvalifikacija za Ligu prvaka protiv Njemačkog Hannovera. na krilima izrazito raspoloženih pojedinaca (Vićan, Burić, Muslim, Radu...) ostvarena je pobjeda od 19:6 i stvorena prigoda za miran uzvrat u Hannoveru.

Primorjaši su poveli već nakon pola minute igre u riječkom bazenu. Nije mogao kapetan gostujuće momčadi Roger Kong na vratima zaustaviti udarac Damira Burića koji mu se od desne stative odbio iza leđa. Kad je na drugoj strani prvi njemački pokušaj obranio Frano Vićan, bilo je jasno da će utakmica krenuti u jednom smjeru. I krenula je...

Druga minuta - drugi riječki gol, i to ponovno od grede iza Konga. Strijelac za 2:0 momčadi Ivana Asića bio je Anđelo Šetka, momci u bijelim kapicama u uvodna su dva napada pokazali tko će se nakon utakmice radovati potvrdi prolaska u Ligu prvaka u Njemačkoj. No, tu nisu stali riječki vaterpolisti, jer je na samom ulasku u treću minutu svoj drugi pogodak zabio iskusnik Burić. Siroti Hannover nije se stigao pošteno ni smočiti, Vićan je praktički bez jednog zarona ispod vode već imao dvije sakupljene obrane. Tek kada se Primorje odmaknulo na 3:0 gosti su smanjili. Prvi njihov pogodak djelo je crnogorskog reprezentativca Radovića. Pokazat će se, bio je to tek blijesak njemačkih igrača u večeri koja je od prve sekunde pripala Primorju.

Petar Muslim je u četvrtoj minuti iskoristio prvog domaćeg igrača više nakon izbačaja suparničkog centra Schlotterbecka, pogodio je splitski napadač s lijeve strane u suprotni Kongov ugao i na taj način samo nastavio pucački jaku prvu četvrtinu za svoju momčad. Na semaforu je stajalo 3.12 minuta do kraja prve četvrtine a Riječani su preko Anđela Šetke iskoristili i drugu priliku u brojčanoj prednosti za 5:1. U takvoj konstelaciji stvari u bazenu pred solidno ispunjenim tribinama Nijemci se nisu snašli, ostao je za njih neiskorišten prvi igrač više na utakmici pa Vukičevićevo isključenje nije naštetilo goropadnom Primorju.

Ivan Asić je na ulasku u sedmu minutu susreta pozvao minutu predaha nakon isključenja Jokića. I nakon kratkog odmora njegova je momčad nastavila u istom tempu, Bošković je zabio nakon rukometnog 'prebrojavanja' za visokih 6:1, a sve je iz jedne kontre povećao Nikola Dedović. Sedam pogodaka u osam minuta skor je najbolje četvrtine Primorja u novoj sezoni. Protiv momčadi koja se svojim navijačima predstavila u takvom svjetlu malo bi koja europska ekipa mogla opstati s pozitivnim rezultatom..

Ni do poluvremena slika se nije iz crno-bijele prebacila u obojanu za njemačku momčad. Štoviše, bila je još tamnija. Iako je Primorje nakon uraganskog starta za zaveslaj usporilo, Radu je u 10. minuti stavio na 8:1 nakon ukradene lopte i realizirane kontre 'jedan na nula'. Ukrali su na taj način Primorjaši čak tri lopte u prvih deset minuta. Kanonada je nastavljena golom Petra Muslima na četvrtom igraču više (svi iskorišteni!) pa je polovicom drugog perioda bilo čak 9:1.

Riječani su stigli do desetog pogotka na kraju 14. minute kada je nakon drugog isključenja Predraga Jokića pogodio Ante Vukičević. Bio je to njegov prvi pogodak, a tada je konačno stigao red da nešto zabiju i gosti. Na ulasku u posljednju minutu prvog dijela smanjio je Radović svojim drugim pogotkom za 10:2 na poluvremenu.

Svoju veliku večer Frano Vićan nastavio je u 19. minuti kada je Bojanu Paunoviću obranio udarac iz peterca kojeg je prethodno skrivio Radu. Na prvi pogodak u nastavku dugo se čekalo, nije se Riječanima žurilo, nisu po svaku cijenu jurili nekakve rekordne europske pobjede. Radu se sredinom trećeg perioda svojim drugim pogotkom do kraja iskupio za napravljeni peterac zabivši za 11:2. Nedugo zatim otišla je momčad Ivana Asića na dvoznamenkastu prednost. Četvrti put ukrali su domaći loptu i zaplivali u kontru koju je realizirao bivši mladostaš Ante Vukičević. Tradiciju postizanja po jednog pogotka u svakoj od četvrtina Hannover je nastavio golom Jokića za kozmetičko smanjivanje rezultata kada se odigravala 23. minuta. Kasnije su gosti zabili i četvrti pogodak, nakon što je peterac iskoristio Radović.

Završilo je s prednošću riječkog sastava od trinaest pogodaka. S jedne strane zabijali su Muslim, Burić, dvaput Krapić, Bošković i Radu, a s druge Bolović dva puta za konačnih 19:6. Kapital je to kojeg će u Njemačkoj biti teško prosuti.