LIGA PRVAKA

Primorje u završnici spašavalo remi

Srijeda, 03. veljače 2016. 21:19 Napisao  Patrik Mršnik

Skupina A, utakmica 5. kola: Primorje EB - CN Barceloneta 9:9 (5:3, 1:1, 1:2, 2:3)

Vaterpolska Liga prvaka - skupina A, 5. kolo

PRIMORJE EB - CN BARCELONETA 9:9 (5:3, 1:1, 1:2, 2:3)

Bazen Kantrida. Gledatelja 800.

Suci: Adrian Alexandrescu (Rumunjska) i Vasilij Tkachenko (Rusija). Delegat: Andrej Constantinov (Bugarska)

PRIMORJE EB: Vićan, Burić 1, Radu 1, Krapić 1, Buljubašić 2, Vukičević, Muslim, Petrović, Dedović, Echenique 2, Vrlić, Bošković 2, Jelovina

CN BARCELONETA: Lopez, Sziranyi, S. Rašović 2, Munarriz 1, Larumbe, Minguell 1, Roca, Espanol 2 (1), Tahull 1, Fernandez 1 (1), V. Rašović 1, Famera, Linares

Igrač više: Primorje EB 6 (2) CN Barceloneta 6 (3)

Peterci: Primorje EB 1 (0) CN Barceloneta 2 (2)

Tri isključenja: Burić (31)

Primorjaši su prvi put ove sezone pred svojim navijačima prosuli vrijedne europske bodove. U sadržajnoj utakmici protiv španjolskog prvaka Barcelonete završilo je 9:9. Drama na Kantridi viđena je iako je na ulasku u posljednjih devedeset sekundi igre Primorje imalo dva pogotka prednosti. Nastavljena je tako mrtva utrka na vrhu ljestvice u skupini A.

Skupina A, rezultati 5. kola: Olympiacos - Jadran HN 9:4, Eger - Spandau 04 10:7, Primorje EB - CN Barceloneta 9:9
Poredak: Olympiakos 9, Primorje, Eger i Barceloneta po 8, Spandau 04 3, Jadran HN 2 boda

Rijetko, ali dogodilo se i to da je prva četvrtina ogleda pred osamstotinjak poklonika vaterpola ponudila svega dva isključenja. Oba su skrivili vaterpolisti u bijelim kapicama, a oba su i ostala iskorištena s gostujuće strane.

Primorjaši su do zaključenja šeste minute vodili 4:1, nakon čega su poziciju u kojoj su bili brojčano nadmoćni iskoristili gosti. Prvo Munarriz zabija sa svoje pozicije centra, nakon čega na istu uplivala najopasniji Barcelonetin igrač Strahinja Rašović, pa je rezultat 4:3 za Primorje.

Prvotno, Riječani u trećoj minuti zabijaju dva pogotka. Nakon prve obrane Frana Vićana sijevnulo je brzo dodavanje pred vrata prema Boškoviću koji pogađa za 1:0. Nekoliko desetaka sekundi kasnije izvana prvi put pogađa bivši Barcelonetin igrač Gonzalo Echenique. Osim dva spomenuta gostujuća gola s igračem više, jedan je bio zabijen i iz igre, a njegov je potpisnik Marc Minguell u petoj minuti za smanjenje na 2:1.

Svoje najveće vodstvo u prvom periodu igre Riječani grade preko Radua koji se sjajno othrvao pažnji suparničkih bekova i 'iz vode' pogodio za 3:1, odnosno Burića koji topovskim udarcem probija španjolski blok za odlazak na tri gola viška.

Istovjetnu prednost Primorjaši drže kroz veći dio druge četvrtine, kada dolaze do brojke od pet pogodaka. Svi su bili postignuti iz igre, a jedinu riječku priliku s igračem više Echenique ne uspijeva realizirati, već pogađa gredu. Ipak, još u prvoj četvrtini isti igrač pogađa za 5:3, a u jedanaestoj minuti vodstvo Primorja na tri pogotka prednosti vraća Ivan Buljubašić.

U 14. minuti slovački reprezentativac Famera skrivio je peterac na Cosminu Raduu, ali njega nije uspio u pogodak pretvoriti Miho Bošković. Njegov udarac u lijevu vratarevu stranu zaustavlja Pinedo, a na drugoj strani taj promašaj kažnjava Roger Tahull golom za 6:4. Bio je to prvi pogodak Barcelonete nakon punih sedam minuta bez gola, ujedno i zgoditak koji je postavio konačan rezultat prvog dijela.

Drugi dio utakmice počinje s dva Echeniqueova promašaja, od čega je jedan bio u situaciji s igračem više, odnosno s dvije obrane Vićana. Zahvaljujući jednoj propala je Barcelonetina prilika s igračem više, bila je to prva neiskorištena prigoda gostiju nakon dva gola iz prve četvrtine.

Barceloneta u 21. minuti ima svoju prigodu iz peterca kojeg je skrivio domaći vratar Vićan. Nju koristi Espanol i na taj način smanjuje na 6:5. Bile su to minute u kojima su Primorjaši pokušavali, ali nisu uspijevali stići do sedmoga pogotka koji bi dodatno usmjerio vodu na njihov mlin.

Nije se moglo zabiti niti iz četvrte domaće prilike s igračem više, ali je zato u 22. minuti nakon povučene polukontre Echeniquea sam na lijevoj strani ostao Bošković i zabio za 7:5.

Da bi do kraja moglo biti dramatično znalo se nakon drugog pogotka Strahinje Rašovića koji se dogodio u 23. minuti za 7:6. Početkom posljednjeg perioda Raduov je udarac s dva metra obranio Pinedo, nakon čega su gosti mogli do izjednačenja u dva navrata. Pri prvom pokušaju, poslije isključenja Buljubašića ispriječila se greda, a drugi put je udarac Sziranyija obranio Vićan.

Dubrovački vratar na riječkom golu stao je na kraj i udarcu Strahinje Rašovića u 28. minuti, ali nije mogao onome Alberta Espanola nakon Echeniqueovog isključenja na polovici igre u posljednjoj četvrtini.

Primorje tek tada, u 29. minuti koristi prvog igrača više, precizan je za 8:7 nakon isključenja Fernandeza bio Ivan Buljubašić. Uslijedilo je nedugo zatim i isključenje Munarriza nakon vrlo dobre reakcije domaće obrane, a onda i, kako su mnogi mislili - konačno rješenje utakmice golom kapetana Ivana Krapića.

Činilo se da će odlazak na dva gola prednosti Primorja u posljednjih devedeset sekundi igre biti dovoljno, ali Barceloneta je u tom razdoblju stigla postići dva pogotka i priskrbiti si posljednji napad za pobjedu.

Rašović zabija iz daljine, a onda i Fernandez iz peterca kojeg je skrivio Damir Burić u plivanju pri zaustavljanju jedne španjolske kontre. Burić je tada skrivio svoje treće isključenje, a svoju je kaznu u obliku crvenog kartona zbog prigovaranja dobio i strateg Barcelonete Jesus Martin.