Liga prvaka: Primorje EB poraženo u zadnjoj utakmici kvalifikacijskog turnira

Nedjelja, 10. rujna 2023. 10:12 Napisao/la  SC
Tin Brubnjak (Primorje EB)
Tin Brubnjak (Primorje EB) Foto: VKPrimorje/Facebook

Vaterpolisti Primorja EB poraženi su u zadnjoj utakmici Skupine C kvalifikacija za LEN Lige prvaka, talijanska Ortigia pobijedila je riječku momčad rezultatom 16:14 (4:3, 3:3, 3:4, 6:4).

Odigrali su igrači Igora Hinića još jednu dobru utakmicu na kvalifikacijskom turniru, momčad iz Siracuse dobrano se namučila da bi ostvarila pobjedu.

Brubnjakovim pogotkom 4:29 minute prije kraja zadnje četvrtine Primorje je zadnji put izjednačilo (12:12), Talijani su dvama pogocima Lorenza stekli prednost (14:12) koju su uspjeli sačuvati do kraja utakmice.

Vouliagmeni je u zadnjoj utakmici pobijedio (14:5) momčad Oradea u utakmici za prestiž budući da je grčki klub osigurao plasman u Ligu prvaka prije zadnjega kola.

Primorje EB europsku sezonu nastavlja u LEN Euro Cupu.

Skupina  C, poredak: 1. Vouliagmeni 9, 2. Ortigia 6, 3. Primorje 3, 4. Oradea 0