Srijeda, 25. ožujka 2015. 20:21 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 7. kola: Primorje EB - Partizan Raiffeisen 14:8 (3:3, 4:2, 3:2, 4:1).

Vaterpolska Liga prvaka - skupina B, 7. kolo

PRIMORJE EB - PARTIZAN RAIFFEISEN 14:8 (3:3, 4:2, 3:2, 4:1)

Suci: Michalis Birakis (Grčka) i Radoslaw Koryzna (Poljska). Delegat: Angel Moliner Mollins (Španjolska)

PRIMORJE EB: Lazović, Burić 1, Radu 3, Krapić 2, Buljubašić 1, Sukno 3, Peroš, Vrlić, Mudražija, Elez 1, Šetka 2, Xavi Garcia 1

PARTIZAN RAIFFEISEN: Rističević, Gielen 1, Mandić 1, Vico, Subotić 1, Repanović, Gogov 1, Jakšić 1, Manojlović, Radojević 1, Stojanović 1, Asanović 1, Brakočević

Igrač više: Primorje EB 12 (9) Partizan Raiffeisen 13 (6)

Peterci: Primorje EB - (-) Partizan Raiffeisen - (-)

Tri isključenja: Gielen (22), Stojanović (29)

Isključenje s pravom zamjene: Repanović (16)

Vaterpolisti Primorja očekivano su svladali Partizan i u četvrtom međusobnom ogledu ove sezone. Rezultatom 14:8 i matematički je osiguran plasman na završni turnir Lige prvaka koji će se održati u zadnjem tjednu svibnja u Barceloni.

Primorje zakasnilo s prijavom Čubranića
Primorjaši su u utakmici sedmog kola Lige prvaka imali jedanaest igrača i tek jednog vratara. Drugog nije bilo; Frano Vićan je bolestan, a Fran Čubranić već dulje vrijeme ozljeđen stoga je crvenu kapicu imao samo Dejan Lazović.

Nisu Primorjaši iskoristili prvog igrača više kada je Radu pogodio u vratara Rističevića u drugoj minuti. Obrambeni je segment uspješno odradio prve dvije akcije gostiju, sve dok Riječani nisu došli u vodstvo. Nakon dvije i pol minute igre na isključenju Repanovića pogodio je Sukno, u sljedećem je napadu izjednačio Mandić. Prvi šut srpskog reprezentativca ostao je u bloku, no lijevica s brojem tri nije pogriješila u četvrtoj minuti.

Snage Primorja u sljedećem su napadu ostale daleko od gola gostiju pa su se Beograđani mogli lako obraniti. Nisu uspjeli povesti, već je jezičac na vagi ponovno otišao na stranu domaćina. Sa svoje je pozicije nepogrešiv bio Krapić ispravivši time Raduov udarac s početka utakmice.

Primorje se nije odvajalo u prvoj četvrtini, za to je zaslužan bio Draško Gogov koji je pogotkom iskoristio igrača više (Radu). Završne je prvi period rezultatom 3:3 nakon što je iz slićne situacije s druge strane poentirao Radu dok je vani bio Jakšić. Unatoč izostanku vrlo važnih igrača za obrambeni dio igre (Vićan, Muslim, Petrović) domaća se momčad ispred Lazovića držala dobro. Sjevnuo je u posljednjih trideset sekundi neobranjiv udarac Gielena u Lazovićev kut, vratari na obje strane imali su tek jednu obranu.

Drugi je period otvoren Suknovim golom iz teške pozicije, van balansa je dubrovački topnik svladao Rističevića. Dvije prilike su imali gosti za izjednačenje no najprije Radu pa zatim i isplivavanjem vratar Lazović oduzimaju loptu iz posjeda Partizanu. Srbi se ipak vraćaju na 4:4 pogotkom Subotića na igraču više, igru gol za gol nastavio je Radu koji je završio sjajnu akciju u kojoj su sudjelovali svi igrači Primorja za 5:4 sredinom drugog nastavka. Tada je do svoje prve obrane na utakmici konačno došao i Dejan Lazović, što je bio zamašnjak za dotad najveću prednost Primorja koju je realizirao Burić. Momčad Ivana Asića bila je vrlo dobra na korištenju igrača više, problema je s isključenjima do poluvremena imao kapetan Krapić koji je u kratkom intervalu skupio dva isključenja.

Moglo je biti i tri razlike pred posljednju minutu prvog dijela da je Raduov udarac umjesto na lijevoj stativi završio u golu. Iskoristio je to Partizan golom Asanovića za 6:5 dok je vani bio Elez. Isti je igrač na sedam desetinki do krja poluvremena iskoristio igrača više kojeg je zbog isključenja s pravom zamjene dobio Repanović.

Bilo je tri pogotka razlike nakon minute i pol u drugom dijelu, pogodio je Radu treći put na utakmici za odlazak u mirnije vode. Odsjekle su se tada i ruke gostima, postajali su postupno sve neprecizniji u dodavanjima pa je riječka prednost samo rasla. Sukno je u 19. minuti povisio na 9:5, utakmica je tako početkom drugog poluvremena razrješena u korist Primorja. Beograđani su u trećem periodu zabili tek jedan pogodak, bilo je sasvim dovoljno vremena da Riječani odu na neuhvatljivu prednost. U 22. minuti Radojević je bio strijelac upravo tog, jedinog pogotka Partizana u trećoj četvrtini. Tada je bilo 9:6, a treće je isključenje dobio nizozemski igrač u postavi gostiju Lucas Gielen. Do posljednjeg odmora golove izmjenjuju Xavi Garcia i Jakšić za 10:7.

Posljednju je dionicu otvorio Šetka lobom preko Rističevića kojim se i on upisao u listu strijelaca povisivši pritom na 11:7. Obranilo se Primorje nakon isključenja Sukna početkom 27. minute, nakon čega je Buljubašić samo nastavio sa sjajnim riješenjima u napadu. Četvrta je četvrtina protekla uglavnom u revijalnom tonu s još dvije obrane Dejana Lazovića na riječkim vratima. Partizan je zabio još jednom preko Stojanovića na isključenju Xavija Garcije, završilo je sa šest pogodaka razlike te je time upisana nova, peta pobjeda u skupini Lige prvaka.