LEN EUROPA CUP Hrvatska očekivano pobijedila Francusku, pucački trening kao zagrijavanje za Crnogorce

Četvrtak, 05. travnja 2018. 20:33 Napisao/la  V. P.

Francuska - Hrvatska 5:20. Najučinkovitiji u redovima Barakuda bili su Andro Bušlje i Josip Vrlić koji su se po četiri puta upisali u strijelce

Xavi Garcia (Hrvatska)
Xavi Garcia (Hrvatska) Foto: Valentina Prokić

LEN Europa kup super finale - 1. kolo

FRANCUSKA - HRVATSKA 5:20 (1:6, 2:6, 1:5, 1:3)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 400

Suci: Gomez (Španjolska), Szekely (Mađarska). Delegati: Lonzi (Italija), Perišić (Srbija)

FRANCUSKA: Garsau 5 obrana, Saudadier 1, Olivon, Vernoux, Khasz, Denux, Canonne, Idzinsky 2, Marzouki, Dino 1 (1), Vanpeperstaete, Lepoint 1, Fontani

HRVATSKA: Bijač 4 obrane, Marinić-Kragić 1, Fatović 1, Lončar 1, Joković 2, Buljubašić, Vukičević 3 , Bušlje 4, Benić, Vrlić 4, Šetka 2, Garcia 2, Marcelić 4 obrane

Igrač više: Francuska 2 (8), Hrvatska 10 (12)

Peterci: Francuska 1 (1), Hrvatska /

Isključenje s pravom zamjene: Marzouki, Vanpeperstaete, Khasz (Francuska)

Hrvatski vaterpolski reprezentativci pobijedili su Francusku 20:5 u prvom kolu super finalnog turnira LEN Europa Cupa.

Za Barakude je to bio tek jači pucački trening uoči susreta sa Crnom Gorom u petak od 17,30 sati.

U prvoj četvrtini Francuzi su tek jednom zatresli mrežu i to desetak sekundi prije kraja kada je pogodio Saudadier.

Dotad su domaći vterpolisti čak pet puta tresli mrežu, po dva gola su upisali Bušlje i Vrlić te jedan Joković dok je četvrtinu nakon pogotka francuskog reprezentativca zaključio Xavi Garcia - 6:1.

Pucački trening nastavio se i u drugoj četvrtini koju su otvorili Francuzi golom Idzinskyog koji je realizirao igrača više u 10. minuti - 6:2.

Uslijedili su pogoci Marinića-Kragića, Vukičevića i Bušlje za 2:9 u 12. minuti.

Anđelo Šetka skrivio je peterac minutu kasnije, a siguran izvođač bio je Dino za 9:3.

Nakon gola Garcie za 11:3 Loren Fatović otplivao je u kontru, no iz dvoboja jedan na jedan sa vratarom Garsauom, Francuz je izašao kao pobjednik.

Četvrtinu je zaključio svojim drugim pogotkom Ante Vukičević za 12:3 rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme.

Samo jedan pogodak dozvolili su domaći vaterpolisti Francuzima u trećoj četvrtini.

Ponovno je Idzinksy otvorio igru - 12:4, a zatim su hrvatsku golijadu nastavili dva puta Šetka, Lončar te Vrlić dva puta za 17:4 rezultat s kojim se otišlo u posljednju dionicu.

Vukičević, Bušlje i Joković bili su strijelci u posljednjoj četvrtini, a susret je golom zaključio Lepoint, petim za Francusku za konačnih 20:5.