Srijeda, 30. studenog 2016. 21:07 Napisala  Valentina Prokić

Prva utakmica četvrtfinala: Primorje EB - Ferencvaroš 9:13 (3:3, 2:4, 2:3, 2:3)

Prva utakmica četvrtfinala Euro Cupa

PRIMORJE EB - FERENCVAROŠ 9:13 (3:3, 2:4, 2:3, 2:3)

Bazen Kantrida. Gledatelja: 250

Suci: Inesta (Španjolska) i Boudramis (Grčka). Delegat: Firoiu (Njemačka)

PRIMORJE EB: Jelovina 4 obrana, Radu 2, Čunko, Power 2, Peroš 1, Buljubašić, Tkač, Rakovac 1, Mudražija, Vrlić, Vukičević 3, Paparić, Čubranić 6 obrana

FERENCVAROŠ: Gardonyi 9 obrana, Avramović 1, Madaras 3 (1), Katonas, Nyeki 1, Sziranyi, Pohl, Toth 3, Varga, Jansik 1, Ćuk 2, Mitrović 2, Vogel

Igrač više: Primorje EB 14 (3), Ferencvaroš 7 (5)

Tri isključenja: Katonas 26, Jansik 27, Varga 32, Pohl 32 (Ferencvaroš)

Crveni karton: Tiškivski (27), pomoćni trener Primorja EB

Peterci: Primorje EB /, Ferencvaroš 1 (1)

Vaterpolisti Primorja Erste banke poraženi su u prvoj utakmici četvrtfinala Euro Cupa od mađarskog Ferencvaroša 13:9.

Primorjaši su unatoč porazu pružili bolju igru nego u prošlim utakmicama, no mađarska momčad sastavljena je od iskusnih kvalitetnih pojedinaca, reprezentativaca Mađarske i Srbije te su unatoč početnom minusu i izjednačenoj igri do 19. minute kontrolirali utakmicu i zaključili je u svoju korist.

Furiozno su otvorili utakmicu vaterpolisti Primorja, nakon tri minute igre imali su prednost od 3:0.

Mudražija je bio brži u plivanju za loptu na startu, prvi napad Primorjaši su iskoristili praktički do kraja kada se Buljubašić odlučio na šut, vratar Gardonyi loptu je odbio, ali samo do Radua koji iz okreta pogađa za 1:0.

Druga dva brzopotezna gola zabili su Vukičević i Rakovac.

No, tada su Mađari okrenuli ploču i stisli. Uslijedila su dva isključenja primorjaša, Madaras i Toth iskoristili su igrača više i smanjili na 3:2.

Četvrtinu je zaključio Ćuk te se na prvi odmor otišlo sa rezultatom 3:3.

Drugu četvrtinu Mudražija je otvorio prekršajem za peterac kojeg je realizirao Norbert Madaras, 3:4. Power i Peroš vraćaju domaće u vodstvo od 5:4, ali to je bilo sve od primorjaša do poluvremena. Avramović je izjednačio, Madaras i Nyaki su donijeli prednost od plus dva, 5:7, rezultat s kojim se otišlo na poluvrijeme.

Riječki vaterpolisti nisu se predavali, želeći pokazati da mogu igrati bolje, čvršće i kvalitetnije nego što su igrali u posljednjim utakmicama bez obzira na snagu protivnika.

Australac Power je smanjio u 17. minuti, a Radu izjednačio dvije minute kasnije, 7:7.

Plus jedan Ferencvarošu donosi Ćuk, 7:8. Prednost povećava Toth u 23. minuti uspješno realiziravši prednost igrača više, a četvrtinu zaključuje Mitrović za velikih 7:10 u korist Mađara.

Dvostruko isključenje gostiju iskoristio je Vukičević na početku posljednje četvrtine i smanjio zaostatak Primorja na dva gola, 8:10. Bilo je to kratkog vijeka, Jansik u 27. minuti vraća goste na plus tri.

Najveću prednost Ferencvaroš je imao u 31. minuti, kada je Mitrović realizirao igrača više za 8:12. Istu je prednost iskoristio i Vukičević minutu kasnije, a konačan rezultat postavlja Toth.

Uzvratni susret u Budimpešti igra se 10. prosinca, a već u petak, 2. prosinca, Primorjaše očekuje prvi susret kvalifikacijskog turnira Kupa Hrvatske u Splitu protiv šibenskog Solarisa.