Liga prvaka: Primorje pobijedio Crvenu zvezdu u Beogradu, Riječani slomili domaćine u završnici

Srijeda, 29. listopada 2014. 18:45 Napisao/la  Patrik Mršnik izvještava iz Beograda

Liga prvaka: Crvena zvezda - Primorje 11:14 (2:2, 2:3, 5:4, 2:5)

Crvena zvezda

11:14

(2:2, 2:3, 5:4, 2:5)

Primorje EB

<ovdje ide banner sponzora>
Suci: Adrian Alexandrescu (Rumunjska) i Alessandro Severo (Italija)
Delegat: Andrej Konstantinov (Bugarska)

CRVENA ZVEZDA: Šefik, S. Rašović 2, Drašković 1, Dimitrijević, Tomašević, Eškert, Bijelić 1, V. Rašović 1, Ranđelović 1, Njegovan 1, Rackov, Obradović 4, Draksimović

PRIMORJE EB: Vićan, Burić, Radu 5, Krapić, Rakovac, Sukno 3, Muslim 2, Petrović 1, Buljubašić, Elez, Šetka 2, Xavi Garcia 1, Lazović

Dragi ljubitelji vaterpola, dobro došli na tekstualni prijenos prve utakmice trećeg kruga kvalifikacija vaterpolske Lige prvaka u kojoj se na beogradskom bazneu Tašmajdan susreću Crvena zvezda i riječko Primorje EB. Tijek događanja od 19 sati pratite na SportComu.

TIJEK SUSRETA:

1' Krenula je utakmica na Tašmajdanu, Primorje ima prvi napad.
1' Nije prošlo prema Raduu na centru, Primorje također brani prvi domaći napad.
2' Prvo isključenje na utakmici dobio je Damir Burić
3' Primorje ne koristi svog igrača više, Šefik brani udarac Muslima
3' Sukno puca nakon novog napada, nova je to bila obrana Denisa Šefika
4' Gol! Pogodak za Primorje, Sukno zabija za 0:1.
5' Obrana Vićana, bio je to udarac Njegovana, ostaje minimalna prednost Riječana
5' Isključenje Xavija Garcije nakon nove Šefikove obrane
5' Na isteku pete minute pogodak za domaćine zabija Bijelić.
6' Treći igrač više kod Primorja je neiskorišten, Šefik bilježi svoju četvrtu obranu
7' Rezultat je i dalje 1:1, nije uspio lob-pokušaj Zvezde
8' Gol! Cosmin Radu zabija u svom stilu za 1:2, trideset i šest sekundi prije kraja prve četvrtine
8' Rakovac je isključen, a na devetnaest sekundi prije kraja Njegovan zabija za 2:2.
8' Kraj prve četvrtine, rezultat na Tašmajdanu je 2:2. Primorje i Zvezda igraju izjednačenu utakmicu, nijanse će odlučivati o pobjedniku.

9' Pogodak za Primorje! Na 2:3 postavlja Xavi Garcia!
10' Isključenje Petrovića, Primorje ga brani izvrsnom obrambenom igrom
10' Novi pogodak Cosmina Radua! Primorje vodi 4:2!
11' Zvezda radi seriju prekršaja u napadu, isključen je Ranđelović, Primorje ima priliku otići na tri razlike.
11' Burić puca no Šefik i stativa izvlače loptu van
11' Xavi je dobio drugo isključenje, brane se Primorjaši uspješno
12' Sukno puca preko gola, Riječani drže ritam utakmice
13' Isključenje Bijelića, time-out zove Ivan Asić, nova prilika za odvajanje na tri pogotka prednosti
13' Pogodak za Primorje! Zabija Anđelo Šetka, igrač više kod Riječana je 2/5
13' Peta obrana Frane Vićana, Riječani ponovno napadaju
14' Gol za Crvenu zvezdu iz velike udaljenosti postigao je Strahinja Rašović
14' Isključenje Dimitrijevića, blokiran je udarac Eleza od strane Zvezdine obrane
15' Izmjenjena je serija udaraca s obje strane, bez novih pogodaka
16' Pokušaj loba Strahinje Rašovića, obranio je bez problema Vićan, kontra nije uspijela jer Burić radi prekršaj u napadu
16' Nova obrana Vićana, sedma je to njegova obrana, novi napad na pola minute do poluvremena ima Zvzeda.
16' Pogodak za Crvenu zvezdu. Zabio je Drašković i smanjio na 4:5.

Poluvrijeme: Primorje odlazi na predah s jednim golom prednosti, evidentno je bolja momčad no ne koristi brojne prilike. Na malom zaostatku domaćini mogu zahvaliti vrataru Denisu Šefiku sa pet obrana.

17' Počelo je drugo poluvrijeme, prvi napad ima Primorje
17' Gol za Primorje! Nakon devetnaest sekundi igre u nastavku zabija Cosmin Radu svoj treći pogodak
18' Udarac Xavija, ali i Draškovića s druge strane završava na stativi
18' Isključenje Rackova, Riječani zabijaju!
18' Zabio je Anđelo Šetka, Primorje vodi 7:4!
19' Pogodak za Zvezdu, zabija Strahinja Rašović za 7:5
20' Isključenje Dimitrijevića, novi riječki pogodak
20' Zabio je Sandro Sukno svoj drugi pogodak za 8:5
20' Nova obrana Vićana, pucao je Strahinja Rašović
21' Gredu gađa Xavi Garcia iz izrađene akcije
21' Zabija Ranđelović za Crvenu zvezdu, na 3.19 do kraja trećeg perioda rezultat je 8:6
22' Brane domaćini loptu na Krapića i kreću u novi napad
22' Viktor Rašović zabija za 7:8, ponovno je Zvezda blizu
23' Vratnicu je pogodio Burić, izgledali su Riječani dosta bezidejno u posljednjem napadu
23' Isključenje Burića, Dejan Savić s klupe Crvene zvezde zove minutu predaha
23' Izjednačenje na Tašmajdanu, Obradović zabija za 8:8. Ponovno su Riječani u tri minute prosuli vodstvo od tri pogotka
23' Drašković je isključen, Muslim daje za Radua koji zabija novi pogodak za ponovno vodstvo Primorja.
24' Domaćini ponovno izjednačuju, izvana je ponovno zabio Obradović za 9:9
24' Završena je treća četvtina, rezultat je izjednačen. Ostaje Primorju već sada žaliti za propuštenim prilikama

25' Počela je posljednja četvrtina, prvi napad ima Primorje
25' Vratnicu gađa Damir Burić, nemaju Riječani sreće s okvirom gola, no lopta se vraća u ruke gostima
26' Isključenje Obradovića, pogodak za Primorje zabija Antonio Petrović! Rezultat je 9:10
26' Zaiskrilo je u bazenu, bit će sudačko podbacivanje nakon jedne sporne lopte u napadu Crvene zvezde. Obostrano isključenje s pravom zamjene zaradili su Anđelo Šetka i Nikola Tomašević!
26' Pogodak za Primorje! Zabija Sandro Sukno nakon trećeg isključenja Draškovića za 9:11
27' Kontra za Crvenu zvezdu, zicer brani Frano Vićan a pucao je Strahinja Rašović
28' Udarac Rackova, pogađa vratnicu mladi igrač Crvene zvezde, Primorje sada ponovno može prelomiti utakmicu
28' Zabija Radu svoj peti pogodak! Rezultat je 9:12, konačno Riječani ponovno imaju kapitalnu prednost
29' Vićan brani, deveta obrana na udarcu Obradovića
30' Pogodak za domaćine, novi gol zabio je Obradović na igraču više
30' Damir Burić zaradio je svoje treće isključenje, na 2.29 do kraja susreta Dejan Savić pozvao je minutu predaha
30' Gol za Crvenu zvezdu zabio je Obradović, to je njegov četvrti zgoditak za ponovni priključak na 11:12
31' Isključenje za Zvezdu, treći put vani je Obradović.
31' Muslim zabija za 11:13 na igraču više!
32' Odlična obrana ispred Vićana omogućuje posljednju cijeliu akciju Primorja.
32' Pogodak za Primorje, novu je radost donio Petar Muslim za plus tri!

Kraj: Održalo je Primorje prednost, slomilo utakmicu u završnici i na Kantridu odnosi tri pogtka prednsoti s Tašmajdana.

Hvala što ste bili uz tekstualni prijenost utakmice.