PLIVAČKI MITING ZLATNI MEDVJED

Sanja Jovanović i Željana Knežević osvojile zlata drugog dana Zlatnog medvjeda

Subota, 08. lipnja 2013. 22:15 Napisao/la  Leandar Kelentrić

Drugog dana plivačkog mitinga Zlatni medvjed u Zagrebu uspješno nastupili plivačice i plivači Primorja.

Na međunarodnom plivačkom mitingu Zlatni medvjed koji po 27. put na otvorenom bazenu ŠRC Šalata organizira Plivački klub Medveščak uspješno su u subotu poslijepodne u finalnim utrkama nastupile Primorjašice Sanja Jovanović i Željana Knežević te osvojile zlatne medalje na 50m leđno odnosno 400m mješovito. U subotu ujutro plivale su se kvalifikacije kroz koje su natjecatelji izborili finalne utrke.

Sanja Jovanović doplivala je do zlatne medalje na 50m leđno s vremenom 29.08. U finalnoj utrci plivala je i Patricia Vrbos koja je s vremenom 31.43 završila na 6. mjestu. U muškoj utrci na 50m leđa na postolje se kao treći popeo Saša Gerbec s vremenom 26.80 a na 6. mjestu trku je završio Teo Kolonić s vremenom 27.73.

Pored zlatne medalje u utrci 400m mješovito (5:02.70) Željana Knežević osvojila je i treće mjesto na 200m slobodno (2:07.11). Ana Matković s vremenom 2:10.48 trku na 200m slobodno završila je na 4. mjestu, na 100m leptir na 6. mjestu (1:06.97) i na 200m leđno na 4. mjestu. Prvog dana mitinga u petak Ana je doplivala do 2. mjesta na 800m slobodno s vremenom 9:25.99. U finalnoj trci na 200m leđno plivala je i Patricia Vrbos i završila na 7. mjestu s vremenom 2:27.75.

Dominik Straga u finalu na 100m leptir (55:47), disciplini u kojoj je hrvatski apsolutni rekorder (51:42) zaostao je za pobjednikom Petrom Mrčelom iz Mornara tri stotinke.

U današnjim finalnim trkama na postolje se još uspio popeti Teo Kolonić u disciplini 200m leđno. Isplivano vrijeme 2:08.00 bilo mu je dovoljno za 3. mjesto. U finalnoj utrci plivao je još jedan Primorjaš Luka Matacin i zauzeo 7. mjesto s vremenom 2:17.14.

U nedjelju prijepodne na rasporedu su kvalifikacije kroz koje će natjecatelji tražiti mjesta u poslijepodnevnim finalima.