MLS Portland Timbersi ostvarili plasman u finale, Dario Župarić asistirao za pogodak odluke

Četvrtak, 06. kolovoza 2020. 10:13 Napisao/la  SC

Momčad Portland Timbersa u polufinalu u gostima pobijedila Philadelphiju rezultatom 2:1, finale se igra 12. kolovoza

Dario Župarić (Portland Timbers)

Dario Župarić plasirao se u finale Major League Soccera (MLS), sjevernoameričkog nogometnog prvenstva.

Momčad Portland Timbersa u polufinalu je u gostima pobijedila Philadelphiju rezultatom 2:1, bivši stoper Rijeke asistirao je za pogodak odluke u 70. minuti.

Župarić je najviše skočio i glavom loptu skrenuo Blancu, koji je iz blizine glavom pogodio mrežu.

Prvi pogodak za goste postigao Ebobisse (13) također udarcem glavom, za domaćine strijelac je bio Wooten (85).

U drugoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela Santos nije iskoristio kazneni udarac, loptu je poslao visoko preko vratiju.

Dario Župarić standardno je igrao u paru s kongoanskim stoperom Larrysom Mabialom.

U drugom polufinalu igraju Orlando City i Minnesota, finale se igra 12. kolovoza.

Župarić je zimus otišao iz Rijeke u Portland, u prvoj sezoni skraćenog prvenstva uspio je stići do finala.