ISTRA 1961 OSTALA PRVOLIGAŠ

Orijent 1919 pobijedio u uzvratnoj utakmici u Puli

Srijeda, 05. kolovoza 2020. 22:11 Napisao/la  SC

U drugoj utakmici Orijent 1919 prema prilikama mogao pobijediti barem istim rezultatom kao Istra 1961 u prvoj utakmici

Uzvratna utakmica za popunu Prve HNL

ISTRA 1961 - ORIJENT 1919 0:1

Stadion Aldo Drosina. Bez gledatelja

Sudac: Igor Pajač (Zelina) 7

VAR sudac: Goran Gabrilo (Split)

Strijelac: 0:1 Iličić (49)

Žuti kartoni: Sane (25), Mohorovičić (34), Blagojević (63). Monjac (82), Fumić (90), Črnko (90+1), Močinić (90+4)

ISTRA 1961: Čondrić 6,5, Grujević 5,5, Tomašević 5 (61 Rufati -), Paez 5, Pavić 5, Blagojević 5,5, Lončar 5 (53 Delić 5), Močinić 5, Sane 5,5 (36 Bosančić 5), Gržan 5,5, Guzina 5

ORIJENT 1919: Berković 6,5, Maloku 6,5, Mulac 6,5, Smolčić 6,5, Tadejević 6, Mohorovičić 6,5 (71 Črnko -), Liber 6,5 (86 Fumić -), Fatić 6, Maružin 6, Monjac 6, Iličić 7

Nogometaši Orijenta 1919 pobijedili (1:0) su Istru 1961 u uzvratnoj utakmici za popunu Prve HNL nedostatnim rezultatom da bi anulirali prednost (3:0) prvoligaša iz prve utakmice.

U drugoj utakmici Orijent 1919 je prema prilikama mogao pobijediti barem istim rezultatom kao Istra 1961 u prvoj utakmici, nakon prikazanog u drugoj utakmici igrači Orijenta 1919 još više mogu žaliti zbog toga kako su odigrali prvu utakmicu.

Trener Orijenta 1919 Fausto Budicin u uzvratu nije mogao računati na petoricu igrača (Travaglia, Vidas, Šantek ozlijeđeni, Ivančević, Gerc suspendirani).

Na klupi su sjedila šestorica igrača (Črnko Petrović, Fumić, Benulić, Srzentić, Milinović) od kojih su trojica zadnje navedenih igrali Prvu HNL za juniore prošle sezone.

U 1. minuti Liber je presjekao Čondrićevo dodavanje, utrčao u kazneni prostor, odigrao pravodobno Monjcu koji je ostao sam ispred Čondrića...

Vratar Istre 1961 uspio je dohvatiti slabo upućenu loptu, Monjac nije iskoristio veliku priliku šokirati domaćina nakon nepune minute!

U 13. minuti Iličić je pobjegao visoko postavljenoj obrani Istre 1961 u dvojbenoj poziciji, dotrčao je do kaznenog prostora iskosa zdesna, odlučio se za udarac u situaciji jedan na jedan, Čondrić je dobro zatvorio kut!

Orijent 1919 nije iskoristio drugu veliku priliku iako bi poziciju Iličića sigurno provjeravao VAR da je postigao pogodak.

Za razliku od revije promašaja u prvoj utakmici, Istra 1961 tijekom cijele utakmice ni jednom osmišljeno nije ušla u završnicu.

U prvom dijelu propustila je samo jednu priliku na postavljenu obranu gostiju: u 6. minuti leđima okrenuti Guzina na 7 metara od Berkovića uspio se okrenuti oko Smolčića i uputiti prizemni udarac, Berković je nogom odbio loptu.

Za razliku od utakmice na Kantridi, Orijent 1919 je u Puli jako dobro stajao u središnjem bloku, a onda je manje važno bilo igra li Tadejević stopera ili lijevog braniča.

Važnije je bilo da se napadačima Istre 1961 što više smanji manevarski prostor i da Orijent 1919 iz bloka što češće izlazi u kontre.

Osjetio je trener Ivan Prelec opasnost od kontri, od 36. minute počeo je igrati s trojicom stopera.

U 46. minuti Gržan je mogao kazniti ne baš rezolutnu reakciju središnjih braniča Orijenta 1919, dočekao je loptu iza leđa obrane i traljavo iz okreta pokušao svladati Berkovića.

U 49. minuti Mulac je prvo na sredini igrališta presjekao pokušaj izlaska momčadi Istre 1961, a onda je precizno pogodio osamljenog Iličića na lijevoj strani kaznenog prostora.

Čondrić je izašao, a Iličić atraktivnim udarcem iz prve prebacio vratara Istre 1961 - 0:1.

Nije pozitivan rezultat povukao momčad Orijenta 1919 u napad kao u prvoj utakmici, iako je ukupni negativni rezultat (1:3) nalagao rizik, riječki obrambeni blok nastavio je disciplinirano funkcionirati do kraja utakmice.

Istra 1961 ni jednu kontru nije uspjela organizirati do sudačke nadoknade, kada je Berković prvi put morao intervenirati u drugom dijelu utakmice.

U 71. minuti Budicin je uveo Črnka umjesto Mohorovičića, Fatić se povukao, Črnko je stao iza Iličića, pojačao je Orijent 1919 pritisak na obranu Istre 1961 kroz sredinu.

U 73. minuti Črnko je ubacio slijeva, Mulac je sa 7 metara glavom loptu poslao u rukohvat vratara Istre 1961.

Zadnjih dvadesetak minuta momčad Orijenta 1919 podignula je agresivnost i ritam, momčad koja pet mjeseci do kvalifikacija nije odigrala ni jednu natjecateljsku utakmicu neočekivano je nadtrčala jednu prvoligašku momčad.

Istra 1961 je prvoligaški status sačuvala zbijena u svojoj trećini, Orijent 1919 je u završnici propustio dvije velike prilike utakmicu učiniti neizvjesnom.

U 85. minuti Črnko je okomitim dodavanjem proigrao Maružina, koji je primio loptu u desnoj strani kaznenog prostora, nije dobro zahvatio loptu iz prve, udarac sa 8 metara Čondrić je uspio obraniti.

U 92. minuti Monjac je zdesna ubacio lijevom nogom, na daljnjoj vratnici Fumić je u padu glavom loptu poslao u bližu stativu.

Minutu kasnije Istra 1961 je u prvoj kontri na utakmici uspjela stvoriti šansu, Berković je bio brži od Grujevića, odbijenu loptu Delić je tridesetak metara poslao u vrata gdje je bio Smolčić.