Riječani Zoran Grba i Sandra Uršičić u Italiji osvojili prvu medalju u katama za hrvatski judo

Ponedjeljak, 14. svibnja 2012. 20:17 Napisao/la  SC

Sama izvedba je bila vrlo dobra zahvaljujući radu s viceprvakinjom svijeta Alinom Zahaijom, objasnio je glavni trener JK Rijeka Slaviša Bradić

Zoran Grba i Sandra Uršičić,  članovi JK Rijeka, osvojili su drugo mjesto i srebrnu medalju u Ju no kati na 11. trofeju Pordenone što je prva osvojena medalja u judo katama na međunarodnom natjecanju u povijesti hrvatskoga juda. Ovo natjecanje je bila posljednja provjera prije Europskog prvenstva u katama koje će se održati u Kopru od 26. do 27. svibnja. Na 11. trofeju Pordenona bilo je prijavljeno 38 kata parova, od čega se 10 parova natjecalo u Ju no kati.

Prije natjecanja održan je seminar u Itsutsu no kati u organizaciji Piera Comina za koju riječki kata par nije bio informiran tako da su prisustvovali samom kraju seminara.

- Sama izvedba je bila vrlo dobra zahvaljujući radu s viceprvakinjom svijeta Alinom Zahaijom. Nedostajalo je malo više koncentracije u početnoj ceremoniji koja nije odrađena na visokom nivou kao ostalih 15 tehnika Ju no kate nakon čega je ostao dojam da je i zlatna medalja bila vrlo blizu, objasnio je glavni trener JK Rijeka Slaviša Bradić.