EP boćarica: Nives Jelovica u finalu pojedinačnog, Vlahek i Grubiša u finalu parova, Karuzi bronca

Petak, 13. studenog 2015. 22:30 Napisala  Valentina Prokić

Nives Jelovica je u polufinalu pobijedila slovensku boćaricu Denis Vidmar 13:2, dok su Vlahek i Grubiša u polufinalu nadigrale Abelfo i Samarati iz Monaka 13:5

Hrvatska će imati predstavnike u dva finala u subotu na Europskom boćarskom prvenstvu u talijanskom Saluzzu. Nives Jelovica će od 9,30 sati igrati u finalu kraljevske discipline pojedinačno klasično, dok će Iva Vlahek i Tanja Grubiša od 15,30 sati igrati finale parova.

Nives Jelovica je u polufinalu pobijedila slovensku boćaricu Denis Vidmar 13:2. Hrvatska Kraljica joga još je jednom pokazala da zaslužuje titulu sa punim pravom. Bila je to odlična utakmica u kojoj je Jelovica apsolutno kontrolirala igru i rezultat.

- Vratila sam izbijanje, sve se posložilo sa valjanjem. Baš sam dobro odigrala, zadovoljno je zborila Jelovica koju uopće nije zanimalo tko će joj biti protivnica u finalu Francuskinja Gomez ili Talijanka Venturini. U trenutku kada je Jelovica završila svoju partiju Talijanka je bila u prednosti no na semaforu je bilo još 25 minuta vremena. Ipak Caterina Venturini zadržala je prednost do kraja i pobijedila Gomez 11:5.

Iva Vlahek i Tanja Grubiša plasirale su se u finale u disciplini parova. Vlahek i Grubiša u polufinalu su pobijedile Abelfo i Samarati iz Monaka 13:5. U finalu hrvatske boćarice očekuje francuski par Marie i Amar koje su nadigrale Talijanke Basei i Falconieri 11:1.

Dvoboj je bio drugačiji. Monako je poveo 1:0, a zatim je hrvatski par uzvratio i poveo 5:1. Nakon 5:5, Vlahek i Grubiša osvojile su prvo punat, zatim dva i na kraju četiri. Nakon vodstva od 12:5, Abelfo i Samarati nisu više ništa mogle učiniti.

- Njima se puno toga poklopilo u četvrtfinalu, a sada se to nama vratilo. Partija je bila neobična, osvojile smo pet, pa onda još četiri punta. Sreća je bila na našoj strani u nekim situacijama. Neugodno je igrati kada protivnice imaju tako male boće. Čudno je za izbijati, rekle su Vlahek i Grubiša nakon polufinala.

Šta se finalnog dvoboja tiče, treba odigrati najbolje moguće jer medalja je u rukama, samo je pitanje kakvog će biti sjaja.

Brončanu medalju u brzinskom izbijanju osvojila je Rozmarija Karuza. Karuza je u polufinalu pogodila četvrti rezultat 25/44. Druga je to hrvatska medalja, broncu su osvojile i sestre Bajrić u štafeti.

- Očekivala sam bolje. Malo sam razočarana rezultatom, jer znam da mogu bolje. No, istovremeno sam sretna jer mi je ovo prva medalja sa velikog natjecanja nakon što sam se vratila u reprezentaciju poslije osam godina stanke. Rezultat je jako loš obzirom na ono što ja inače mogu, ali za drugi put ću se spremiti još bolje, rekla je brončana Karuza.

Broncu je osvojila i Talijanka Virginia Venturini koja je u polufinalu pogodila 34/46. Finale su izborile Barbara Barthet iz Francuske 44/46 i Turkinja Ozturk 35/42.

Carrolina Bajrić završila je natjecanje u bližanju i izbijanju u krug. Bolja od Bajrić u četvrtfinalu bila je talijanska predstavnica Barbara Zurini 28:13. U finalu kruga igrat će slovenska boćarica Sara Jenčič koja je u polufinalu pobijedila Francuskinju Le Noblet 22:18. Talijanka Barbara Zurini koja je bila bolja od Nataše Antonjak iz Srbije 23:21.