Srijeda, 28. studenog 2012. 19:22 Napisao  Marko Babić

Uzvratni susret četvrtfinala: Rijeka - Marina Kaštela 3:0 (25:14, 25:10, 25:20)

Kup Hrvatske

RIJEKA - MARINA KAŠTELA 3:0

Uzvratni susret četvrtfinala: Rijeka - Marina Kaštela 3:0 (25:14, 25:10, 25:20). Dvorana mladosti.

Gledatelja: 150. Suci: Poropat (Rovinj), Ruba (Pula).

RIJEKA: Došen (L), Zdrilić 7, Šćulac 1, Kalebić 4, Mioč, Magdić 23, Pešut 7, Pilepić 6, Brčić 6.

MARINA KAŠTELA: Todorović 2, Balić 4, Šiškov 1, Pavlov (L), Jozić 2, Runjić, Žunić 3, Čamić 2,

Bašelović 2, Jurić 7, Vukić 5, Miljak 6.

Napad poeni: Rijeka 36, Marina Kaštela 27.

Blok poeni: Rijeka 13, Marina Kaštela 4.

Servis poeni: Rijeka 5, Marina Kaštela 3.

Neforsirane pogreške: Rijeka 6, Marina Kaštela 12.

Servis pogreške: Rijeka 4, Marina Kaštela 9.

Odbojkašice Rijeke uvjerljivo su svladale Marina Kaštelu u uzvratnom susretu četvrtfinala Kupa Hrvatske i tako vizirale plasman na Final Four. Prije tjedan dana izabranice Igora Lovrinova na gostovanju u Kaštel Starom su izgubile jedan set u utakmici u kojoj im je suparnik zadao dosta problema.

U uzvratu je bila potpuno druga priča o čemu svjedoči podatak da je Marina Kaštela samo u jednom trenutku bila u vodstvu i to nakon početnog servisa Nike Todorović (0:1). Sve ostalo je bilo na strani Rijeke, gošće su priprijetile u trećem setu kada je u igru ušla Anamarija Miljak. Marina Kaštela je od 7:2 odnosno 10:6 uspjela nakon asa Todorović stići na 11:11. Riječanke su se ponovo odvojile nakon napada Magdić i stigle na 15:11, ali nakon pogreške iste igračice gošće su opet uhvatile priključak (15:13, 18:16). Jozić je smanjila na 17:18, ali gošće su si bilo kakvu šansu uskratile s nekoliko pogreška na servisu u završnici.

U prva dva seta Rijeka nije imala prevelikih problema, a izabranice Igora Lovrinova napravile su samo dvije neforsirane pogreške u igri! Prvi set bio je gotovo u rekordnom roku, Rijeka je dobro blokom zatvorila ionako tromi gostujući napad i 16:8 na drugom tehničkoj minuti odmora oslikavalo je stanje na terenu. Prvu dionicu zaključila je Ivana Kalebić s dva poena na početnom udarcu.

Drugi set domaćin je otvorio odličnim blokovima Pilepić, Magdić i Zdrilić (5:2). Gošće se nisu ni snašle, a na semaforu je bilo 16:9 zahvaljujući seriji poena Matee Magdić koja je u završnici druge dionice dodatno poboljšala statistiku s nekoliko blokova u još jednoj odličnoj prezentaciji.