Kup Hrvatske: Odbojkašice Rijeke ostvarile vrijednu pobjedu na gostovanju kod Marina Kaštela

Srijeda, 21. studenog 2012. 22:23 Napisao/la  M. B.

Prva utakmica četvrtfinala Kupa Hrvatske za odbojkašice: Marina Kaštela - Rijeka 1:3 (25:20, 11:25, 13:25, 21:25)

MARINA KAŠTELA - RIJEKA 1:3

Prva utakmica četvrtfinala Kupa Hrvatske za odbojkašice: Marina Kaštela - Rijeka 1:3 (25:20, 11:25, 13:25, 21:25). Gradska dvorana Kaštela. Gledatelja: 100. Suci: Ramić i Pavičić (oba Sisak)

MARINA KAŠTELA: Todorović, Botić, Šiško, Batinić, Jozić, Runjić, Žunić, Čizmić, Bašelović, Jurić, Vukić, Miljak.

RIJEKA: Došen (L), Pilepić, Zdrilić, Šćulac, Mioč, Kalebić, Magdić, Pešut, Brčić.

Odbojkašice Rijeke pobijedile su na gostovanju Marina Kaštelu u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa Hrvatske. Riječanke su se pomučile da dođu do pobjede, dodatno brojčano oslabljene bez druge tehničarke Jelene Savić koja je napustila ekipu i okončala karijeru.

U prvom setu Riječanke su slabo igrale na prijemu i početnom servisu i domaćin je maksimalno iskoristio svoje prilike.

Druga dionica je donijela prekokret, Bernarda Brčić je nizom dobrih servisa donijela gošćama vodstvo 4:0. Riječanke su polako gradile prednost, na drugu tehničku minutu odmora otišle su sa devet poena prednosti (7:16).

Istim tempom Riječanke su otvorile i treću dionicu kada su povele 8:0. Uslijedila je mini kriza izabranica Igora Lovrinova, domaćin je stigao na 8:10, ali gošće nisu dopustile preokret. Marina Kaštela nije popuštala, u četvrtom setu neizvjesnost je potrajala do samog kraja, Zdrilić i Pešut na kraju su uspjele blokom zaustaviti Miljak i tako otupiti kaštelanski napad u završnici susreta.