Riječke odbojkašice pružile dostojan otpor

Četvrtak, 22. studenog 2012. 20:05 Napisao  Marko Babić

Zaostala utakmica 7. kola: Rijeka - SVS Post 1:3 (21:25, 25:27, 26:24, 18:25)

RIJEKA - SVS POST 1:3

Zaostala utakmica 7. kola: Rijeka - SVS Post 1:3 (21:25, 25:27, 26:24, 18:25). Gledatelja: 50. Suci:  Markelj i Pevc (oba Slovenija).

RIJEKA: Došen, Pilepić 6, Zdrilić 9, Šćulac 6, Mioč 1, Kalebić 13, Magdić 24, Pešut 6, Brčić 2.

SVS POST: Wallinger 5, Ma (L), Huber (L), Wallner 2, Sandor 2, Maletić 5, Radosova 22, Kolikova 16, Milosavljević, Rimser 3, Simić 12, Castiglione 8.

Napad poeni: Rijeka 49, SVS Post 58.

Blok poeni: Rijeka 12, SVS Post 12.

Servis poeni: Rijeka 6, SVS Post 5.

Neforsirane pogreške: Rijeka 20, SVS Post 16.

Riječanke protiv Aurubisa u Challenge kupu
Odbojkašice Rijeke u šesnaestini finala Challenge kupa igrat će protiv Aurubisa iz Hamburga. Naime, nakon što su se u šesnaestini finala porazom od Volley Koniza oprostile od CEV kupa i natjecanje nastavile u Challenge kupu, Riječanke su čekale pobjednika ogleda između Aurubisa i slovenske Spodnje Savinjske. Aurubis je u prvoj utakmici slavio 3:0 na domaćem terenu, dok je u srijedu navečer pobijedio 3:1 na gostovanju za 110 minuta. Prema rasporedu Europske odbojkaške federacije (CEV) šesnaestina finala Challenge kupa na rasporedu je 4., 5. ili 6 prosinca, a uzvrati tjedan dana kasnije.

Odbojkašice Rijeke poražene su od SVS Posta 1:3 u zaostaloj utakmici 7. kola Interlige odbojkašica. Riječanke su odlično parirale objektivno kvalitetnijem bečkom sastavu, koji uz kvalitetu ima i puno širu klupu. U sastavu Posta ove sezone nastupaju i Elena Simić, te Aleksandra Milosavljević koje su svojevremeno nosile dres Rijeke. Ovom prilikom u domaćem sastavu najučinkovitija je bila Matea Magdić koja je već dulje vrijeme najubojitija igla riječkog napada.

Nakon što su Riječanke u nesretnoj završnici izgubile drugi set, činilo se da će Austrijanke lako do pobjede. Naime, Riječanke su u drugoj dionici na drugu tehničku minutu odmora otišle s pet poena zaostatka (11:16). Nakon bloka Magdić domaće odbojkašice zaključile su seriju 5:1  i stigle na 16:17. Gošće su se ponovo uspjele odvojiti  i uskoro su imale četiri set lopte (20:24). Na servis je došla Bernarda Brčić, te uz tri napada Magdić Riječanke su spasile četiri set lopte! Domaće odbojkašice nisu imale sreće u završnici, kod 24:24 gošće su loše primile servis, a lopta se pomalo sretno odbila na stranu Rijeke. Riječanke su uspjele spasiti i petu set loptu, ali šestu nisu mogle i Sandor je s jedina dva poena na utakmici zaključila drugi set.

Domaćin se nije dao obeshrabriti, nakon bloka Kalebić u trećem setu imao je vodstvo 10:6, odnosno 16:10 na drugoj tehničkoj minuti odmora. Gošće se vraćaju serijom 7:1 i set je ušao u neizvjesnu završnicu. Nakon napada Magdić i Zdrilić, te dobre reakcije Pilepić na mreži Rijeka je imala 24:21. Gošće su zatim spasile tri set lopte, ali na kraju nisu imale snage za preokret.

Nakon svega ostao je žal da izabranice Igora Lovrinova nisu osvojile barem jedan bod koji su prema svemu prikazanom i zaslužile. U četvrtom setu igralo se poen za poen do 14:14. Uslijedila su dva loša prijema Zdrilić i kao da se cijela igra Rijeke na prijemu raspala. Post je nanizao osam poena i stigao do nedostižnog vodstva 21:14.