HAOK Rijeka u nedjelju kod Splita kreće po deveti naslov prvaka Hrvatske

Subota, 16. veljače 2013. 12:00 Napisao  Marko Babić

Rijeka je posljednji poraz od Splita upisala u polufinalu Interlige 13. ožujka 2010. Nakon toga riječke odbojkašice nanizale su 11 pobjeda uz samo tri izgubljena seta

Odbojkašice Rijeke u nedjelju se vraćaju domaćim obvezama. Izabranice Igora Lovrinova gostovanjem kod Splita (17.30 sati) kreću u lov na sedmi uzastopni naslov prvaka, deveti od hrvatske samostalnosti. Ove sezone put Rijeke  prema naslovu bit će nešto duži. Naime, proteklih godina nakon Interlige riječke odbojkašice su se uključivale u doigravanje i uglavnom su pitanje prvaka riješile u ekspresnih sedam utakmica. Ovoga puta Rijeka mora odigrati mini ligu u kojoj su još Split 1700, Poreč i Azena nakon čega slijedi doigravanje.

Nije na odmet ponoviti da su Riječanke u proteklih sedam godina (Kup i prvenstvo) u 111 utakmica upisale 106 pobjeda i samo pet poraza. Kada je u pitanju Split 1700 posljednji puta izgubile su u polufinalu Interlige 13. ožujka 2010. i to u utakmici u kojoj su vodile 2:0. Bilo je to vrijeme turbulencija u riječkim redovima i početka financijske krize.

S druge strane nakon te utakmice Rijeka i Split su snage odmjerili 11 puta i Riječanke su upisale sve pobjede uz samo tri izgubljena seta. Dominacija je bila izražena i u posljednjem ogledu odigranom prošlog tjedna u Dvorani mladosti.