PRVA LIGA ODBOJKAŠICA

Treći uzastopni poraz Rijeke CO prvi put nakon 2006.

Subota, 19. listopada 2013. 19:19 Napisao  Marko Babić

Utakmica 3. kola: Rijeka CO - Marina Kaštela 0:3 (16:25, 17:25,  10:25), Kostrena - Nova Gradiška 0:3 (24:26, 18:25, 22:25)

Prva liga odbojkašica

RIJEKA CO - MARINA KAŠTELA 0:3

Utakmica 3. kola Prve lige odbojkašica, prva jakosna skupina: Rijeka CO - Marina Kaštela 0:3 0:3 (16:25, 17:25,  10:25). Dvorana mladosti. Gledatelja: 100. Suci: Jurković (Sisak), Kranjc (Karlovac).

RIJEKA CO: Curać 1, Popić 3, Boban, Cvijić, Milosavljević, Juroš, Francetić, Pešut 10, Šćulac 10, Mioč 2, Kraljević 2.

MARINA KAŠTELA: Botić, Todorović, Šiško, Jurić 4, Jozić 9, Runjić 1, Bašelović 5, Sobin 1, Vidović, Ćurak 2, Vukić 10, Miljak 18.

Napad poeni: Rijeka CO 23, Marina Kaštela 35.

Blok poeni: Rijeka CO 1, Marina Kaštela 8.

Servis poeni: Rijeka CO 4, Marina Kaštela 7.

Neforsirane pogreške: Rijeka CO 19, Marina Kaštela 8.

Servis pogreške: Rijeka CO 6, Marina Kaštela 7.

Odbojkašice Rijeke CO doživjele su treći prvenstveni uzastopni poraz, posljednji puta takav negativan niz u domaćem natjecanju riječki klub imao je u sezoni 2005./2006. kada je u finalu doigravanja izgubio tri utakmice protiv Mladosti.

Naravno da se ova ekipa Rijeke ne može usporediti s onom koja je igrala proteklih sezona, a sigurno je da će sve hrvatske ekipe ove sezone  iskoristiti mogućnost da naplate stare dugove i sve poraze koje su doživjele tijekom riječke dominacije.

Utakmica protiv Marina Kaštela bila je jedna od njih, ekipa Rijeke je premlada i neiskusna da bi mogla zadržati nivo igre dulji period, a gošće su to  bez previše muke znale kazniti.

Gošče su bez problema riješile sva tri seta u svoju korist. U prvom su na drugu tehničku minutu odmora s vodstvom 16:8. Pešut je s dva poena zaredom vratila Rijeku u prihvatljiv zaostatak od 15:22, no to je ujedno bilo sve.

Rijeka je u drugom setu izdržala do 4:5, gošće su se odljepile na 4:8, te 7:16. Domaćin je u trećem setu čak i poveo 1:0, ali gošče su ubrzo imale pet poena prednosti (4:9) koje su do kraja seta narasle na plus 15.

Prva liga obojkašica

KOSTRENA - NOVA GRADIŠKA 0:3

Utakmica 3. kola Druge jakosne skupine Kostrena - Nova Gradiška 0:3 (24:26, 18:25, 22:25). Dvorana Kostrena. Gledatelja: 50. Suci: Ruba i Poropat.

KOSTRENA: Giaconi, Zdrilić, Jug, Dujmić, Ljuština, Savić, Smeraldo, Bakarčić, Šikić, Zubčić, Filipović, Gajić.

NOVA GRADIŠKA: Pilaš, Mlinac, Papac, Šimunović, Mijić, Kovač, Viošić, Glasnović, Tautović, Čeliković, Blum, Duvnjak.

Odbojkašice Kostrene upisale su treći poraz u prvenstvu, tri boda kući je ponijela ekipa Nove Gradiške. Svoju priliku Kostrenjanke su propustile u prvom setu kada su imale set loptu kod 24:23, ali su, uz dvije tehničke pogreške, prepustile set gostima.

U drugoj dionici gošće su kontrolirale rezultat, kao i u trećoj kada je Kostrena najbliže stigla na 18:21.