PRVA LIGA ODBOJKAŠICA

ŽOK Rijeka svladao Đakovo za prvu prvenstvenu pobjedu

Subota, 08. studenog 2014. 21:42 Napisao/la  SC

Utakmica 5. kola, Druga jakosna skupina: Rijeka CO – Đakovo 3:1, Kostrena - Osijek 06 3:1

Prva liga odbojkašica

RIJEKA - ĐAKOVO 3:1

Utakmica 5. kola, Druga jakosna skupina: Rijeka CO – Đakovo 3:1 (20:25, 25:12, 25:22, 25:15). Dvorana mladosti. Gledatelja: 100. Suci: Franolić i Turković (oba Zagreb). Delegat: Maksimovski (Križišće).

RIJEKA CO: Bačić 1, Curać 2,  Popić 11, Barać 1, Cvijić, Milosavljević 1, Boban 10,  Francetić, Klobučar 14, Šćulac 29, Mioč 6, Kraljević.

ĐAKOVO: Maričić, Gadžić 8, Radoš 3, Sučić 16, Pavičić 5, Burić 3, Miklaj, Poljičak 6, Ćorić, Biru 6, Pervan 2, Fabolić.

Napad poeni: Rijeka 49, Đakovo 34. Blok poeni: Rijeka 8, Đakovo 7. Servis poeni: Rijeka 17, Đakovo 8. Servis greške: Rijeka 7, Đakovo 7. Neforsirane greške: Rijeka 14, Đakovo 12.

Odbojkašice Rijeke upisale su prvu prvenstvenu pobjedu i stigle do bodova koji bi mogli biti vrlo vrijedni u borbi za ostanak. Prvi set izgubljen je, kao i većina neizvjesnijih dionica ove sezone, zbog nedostatka iskustva.

To se sve nije manifestiralo u nastavku utakmice u kojem je Ivana Šćulac vukla igru domaćina. Treći set ponudio je novu neizvjesnost, Riječanke su umalo prokockale vodstvo 23:14, ali su kod 23:22 pronašle koncetraciju da privedu set kraju.  Kada je Rijeka u četvrtom setu preuzela vodstvo kod 13:12 to je bila najava kraja za gošće koje su do kraja dionice osvojile samo tri poena.

KOSTRENA - OSIJEK 06 3:1

Utakmica 5. kola, druga jakosna skupina: Kostrena - Osijek 06 3:1 (25:14, 25:20, 25:27, 25:21). Dvorana u Kostreni. Gledatelja: 100. Suci: Poropat (Rovinj), Miškulin (Poreč).

KOSTRENA: Bilić, Zdrilić, Dujmić, Murgić (L), Vrbanc, Tićak, Šaban, Bakarčić, Malatestinić, Cicović, M. Bačić (L), V. Bačić.

OSIJEK 06: Grubeša, Novalić, Bilić, Lulić, Volmut, Krpan, Nikšić, Kolaić, Šimunec, Matković, Magdić, Krivić.

Odbojkašice Kostrene pobijedile su Osijek 3:1. Kostrenjanke su odličnu utakmicu odradile na servisu čime su odvojile Osijek od mreže i natjerale gostujuće odbojkašice na pogreške. Utakmica je mogla biti gotova i u tri seta, ali Kostrena je u zavšnici treće dionice propustila vodstvo 23:21.