PRVA LIGA ODBOJKAŠICA

Drenova pobijedila Kostrenu, poraz Rijeke CO

Subota, 18. listopada 2014. 21:31 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola, druga jakosna skupina: Drenova - Kostrena 3:1, Nova Gradiška - Rijeka CO 3:0

Prva liga odbojkašica, 2. kolo

DRENOVA - KOSTRENA 3:1

Utakmica 2. kola Prve lige odbojkašica, Druga jakosna skupina: Drenova – Kostrena 3:1 (25:10, 25:18, 24:26, 25:22). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 100. Suci: Niessner i Tota. Delegat: Branković.

DRENOVA: Vučković, Savić, Surina, Buljat, Mudrić, Čargonja, Rajković, D. Kovačić, L. Kovačić, Marcato, Pavličić, Mavrinac.

KOSTRENA: Bilić, Giaconi, Dujmić, Vrbanc, Tićak, Bakarčić, Šaban, Malatestinić, Cicović, Murgić, Brajković, Bačić.

Odbojkašice Drenove pobijedile su Kostrenu 3:1 i stigle do drugog slavlja na otvaranju prvenstva. Riječanke su bolje krenule u utakmicu, a o slaboj igri Kostrenjanki govori činjenica da su prva dva seta trajala 32 minute.

Loš prijem Kostrenjanki uvelike je olakšao posao domaćinu, a izabranice Željka Bradarića utakmicu su zakomplicirale tek u trećem setu.

Kostrena je u neizvjesnoj završnici izborila četvrti set, ali Drenova je uspjela izboriti tri boda. Izabranice Ilije Matića povele su 19:16 u četvrtom setu i otvorile si put prema drugom slavlju.

NOVA GRADIŠKA - RIJEKA 3:0

Utakmica 2. kola Prve lige odbojkašica, Druga jakosna skupina: Nova Gradiška – Rijeka 3:0 (25:17, 25:23, 25:15). Gradska dvorana. Suci: Vučak i Dubac.

NOVA GRADIŠKA: Tomašić, Duvnjak, Ivanišević, Milić, Valentić, Planković, Bautović, Čeliković, Dumv, Šimunović, Zirdum.

RIJEKA: Curać, Popić, Barać, Šćulac, Bačić, Boban, Francetić, Čolak, Klobučar, Mioč, Kraljević, Vranješ.

Odbojkašice Rijeke upisale su i drugi prvenstveni poraz. Izabranice Igora Lovrinova najbolje su parirale domaćinu u drugom setu, ali nisu mogle uzeti barem jedan set.