Kostrena u tri seta lideru nanijela prvi poraz

Subota, 20. prosinca 2014. 16:59 Napisao  Marko Babić

Utakmica 11. kola: Kostrena - Dubrovnik 3:0, Drenova - Đakovo 3:1

Prva liga odbojkašica

DRENOVA - ĐAKOVO 3:1

Utakmica 11. kola, Druga jakona skupina: Drenova - Đakovo 3:1 (23:25, 25:19, 25:21, 25:18). Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 100. Suci: Adamek i Perić (oba Zagreb).

DRENOVA: Matijević, Savić 6, Surina 4, Buljat 10, Mudrić 17, Čargonja 1, D. Kovačić 1, L. Kovačić 1, Marcato (L), Pešut 17, Pavličić 9, Mavrinac (L).

ĐAKOVO: Maričić, Jelenčić, Gadžić 5, Radoš 1, Sučić 18, Pavičić 10, Bušić 5, Miklaj, Poljičak 3, Ćorić 1, Zirn 8, Fabulić (L).

Napad poeni: Drenova 47, Đakovo 33.

Blok poeni: Drenova 11, Đakovo 7.

Servis poeni: Drenova 9, Đakovo 11.

Neforsirane pogreške: Drenova 19, Đakovo 20.

Servis pogreške: Drenova 13, Đakovo 11.

Odbojkašice Drenove pobijedile su Đakovo 3:1 i osvojile već unaprijed upisane bodove u borbi za vrh Druge jakosne skupine. Ipak, teren je još jednom pokazao da se u sportu bodovi ne mogu unaprijed upisati. Đakovo je pružilo solidan otpor protiv indisponirane Drenove koja je muku mučila da poveže konce, posebice u prva dva seta.

Prva dionica bila je najbolji prikaz kako izgleda ekipa kada ništa ne ide. Domaćin ništa nije mogao proći u napadu, lopte u zonu četiri nisu rezultirale poenima. Tea Pešut nije uspjela proći ni u situaciji kada su je gošće ostavile bez bloka. Drenova je imala i tri poena prednosti (15:12) što dovoljno govori o igri i kvaliteti gošći. Da je s druge strane stajala kvalitetnija ekipa, domaća ekipa vrlo bi brzo platila za svoje greške. Poen koji najbolje opisuje stanje stvari na terenu dogodio se kod 21:21. Nakon jednog prijema gošći lopta se u visokom luku vratila na stranu Drenove. I dok su se domaće odbojkašice gledale, lopta je na pala na parket za lagan poen Đakova. Drenova je uspjela spasiti i dvije set lopte u završnici, ali prema svemu prikazanom Đakovo je zbog truda zaslužilo prvi set.

Drenova se nastavila mučiti, nikako se nije uspijevala odvojiti i slomiti gošće. Još kada su gostujuće odbojkašice  osvojile  poen za 16:17 kada je libero Fabulić nogom uhvatila jednu loptu, činilo se da se Drenovi ništa neće poklopiti. Ali domaćin je tada odgovorio na najbolji mogući način. Drenova je nanizala tri poena i vratila stvari na svoje mjesto. Treći set je dobro krenuo za Drenovu (6:1), imala je i 20:16. Đakovo je još jednom zaprijetilo, ali preokret je izostao. Četvrti set napokon je vratio stanje na terenu u realne okvire, Drenova je povela 12:6, te 20:12 nakon asa Mudrić za mirnu završnicu.

KOSTRENA - DUBROVNIK 3:0

Utakmica 11. kola, Druga jakosna skupina: Kostrena - Dubrovnik 3:0 (25:15, 25:21, 25:22).  Gradska dvorana. Gledatelja: 30. Suci: Bingula i Raca (oba Zagreb).

KOSTRENA: Mišković, Zdrilić, Dujmić, Murgić, Vrbanc, Tićak, V. Bačić (L), Šaban, M. Bačić, Malatestinić.

DUBROVNIK: Dežulović, Kalauz, Bogoje, Marinović, Štaka, Grgurević, Leto, Šare, Adžić, Matuško.

Odbojkašice Kostrene pobijedile su Dubrovnik 3:0 i nanijele tako prvi poraz lideru prvenstva. Kostrenjanke su odigrale odličnu utakmicu i upisale važna tri boda u borbi za prva četiri mjesta koja vode u treću jakosnu skupinu.

Kostrena je kontrolirala rezultat kroz utakmicu, najneizvjesniji je bio treći set u kojem su gošće vodile 16:20, ali Kostrena je u završnici izbjegla četvrti set.