DepoLink Škrljevo očekivano poraženo na neočekivani način

Srijeda, 20. prosinca 2023. 21:12 Napisao/la  SC

Cibona šest minuta prije kraja utakmice prvi put stekla vodstvo (67:65) nakon treće minute prve četvrtine

Favbet Premijer liga - 14. kolo

DEPOLINK ŠKRLJEVO - CIBONA 78:85 (25:19, 24:14, 14:27, 15:25)

Sportska dvorana Kostrena. Gledatelja 250

Suci: Josip Jurčević, Krunoslav Peić, Filip Copić

Košarkaši DepoLink Škrljeva oprostili su se od kalendarske godine očekivanim porazom (78:85) na neočekivani način od Cibone u Kostreni.

Odigrali su domaćini furiozno prvo poluvrijeme tijekom kojega su iskoristili energetski slabi ulazak gostiju u utakmicu, na odmoru je Škrljevo imalo prednost +16 poena (49:33).

Nakon dugo vremena košarkaši DepoLink Škrljeva odigrali su maestralno prvu četvrtinu, dobivši Cibonu na isteku desete minute 25:19.

Nikola Stanojević upisao je deset koševa uz jednu tricu, a Zeleni su u 10. minuti imali plus deset pri rezultatu 16:6.

Uz njega Karlo Uljarević je zabio 6 koševa uz jednu tricu.

Treba naglasiti da je Edi Dželalija iznenadio Cibonu s totalno niskom postavom: Uljarević, Taylor, Bart, Rajčić i Stanojević.

S druge strane za Vukove je najučinkovitiji bio Ivan Perasović s osam postignutih koševa.

I u drugoj četvrtini na parketu se odvijala zelena rapsodija zahvaljujući Uljareviću, koji se na isteku dvadesete minute zaustavio na 17 postignutih koševa.

DepoLink Škrljevo u dva je navrata imao plus sedamnaest (38:21) u 14. i (42:25) 16. minuti,

Kod Cibone u prvih dvadeset minuta najučinkovitiji bili su Krešimir Radovčić i Aleksandar Aranitovć s devet postignutih koševa.

Nije bilo realno očekivati da će Cibona cijelu utakmicu izgledati tako nemoćno, kako je vrijeme prolazilo gosti su u drugom dijelu polako dizali ritam, počela se topiti prednost domaćina, na kraju je gostima proradio šut, Aranitović je pogodio nekoliko ključnih trica.

Nije se domaća momčad predala, parirala je koliko je mogla agresivnijoj igri gostiju, Cibona je šest minuta prije kraja utakmice prvi put stekla vodstvo (67:65) nakon vodstva u trećoj minuti prve četvrtine (6:5).

Više nije ispuštala prednost iako je utakmica ušla u neizvjesnu završnicu.

Raspoloženi Uljarević 1:46 minute prije kraja smanjio je zaostatak za gostima na tri razlike (73:76), Perasović je ubacio dva poena, Taylor je isforsirao ulazak pod koš i izgubio loptu, Aranitović je pogodio tricu (73:81) čime je utakmica praktično završila.

Goste su predvodili Ivan Perasović (23), Aleksandar Aranitović (21) i Domagoj Vuković (19), evo statistike domaće momčadi: