Kup Krešimir Ćosić: Škrljevo se teškim domaćim porazom od Zagreba oprostilo od Kupa

Utorak, 04. listopada 2016. 21:07 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola Krešimir Ćosić: Škrljevo - Zagreb 71:99

Drugo kolo Kupa Krešimira Ćosića

ŠKRLJEVO - ZAGREB 71:99 (16:22, 22:27, 15:24, 18:26)

Dvorana Mavrinci. Gledatelja:300

Suci: Srđan Dožai (Zagreb), Denis Hadžić (Pula), Živko Mirilović (Karlovac)

Opunomoćenik: Valter Sirotić (Pazin)

Kontrolor: Zoran Pjevalica (Rijeka)

ŠKRLJEVO: Williams 6, Palčić 8 (6-7), Milekić, Bilalović, Juričić 4 (4-4), Vodopija 4, Radunić 14 (2-3), Marasović 5 (1-2), Boban 9, Konjević 7, Dubelj, Stipčić 14.

ZAGREB: Majcunić 7, Junaković 15 (2-2), Perić 2, Vitali 2, Majić, Vlaić 3 (1-2), Božić 25 (1.1), Batur 7 (3-4), Marčinković 18 (3-3), Ramljak 9, Kaštropil 11 (1-3).

Košarkaši Zagreba nisu dozvolili iznenađenje i slavljem na Mavrincima izborili su plasman na Final Eight Kupa Krešimira Ćosića.

"Mravi" su utakmicu otvorili sa 0:7 i usmjerili priču prema očekivanom ishodu.

Škrljevo je prve poene, tricu Dina Stipčića dočekalo nakon dvije minute i 50 sekundi igre.

Polaganjem Marasovića "zeleni" su na polovini prve dionice stigli na minimalni zaostatak (7:9), ali nikada nisu bili niti blizu poravnanja.

Na prvi mali odmor otišlo se sa s obzirom na prikazano pristojnih i prihvatljvih minus šest (16:22).

Serijom 5:0 nakon 49 sekundi druge četvrtine Zagreb prvi puta odlazi na dvoznamenkastu prednost (16:27).

Tricom Ivana Ramljaka četiri minute i 49 sekundi prije poluvremena bilo je posve jasno tko će slaviti na Mavrincima jer je sastav Danijela Jusupa otišao na plus 21 (22:43)

Naredne tri minute najbolje su razdoblje domaćih košarkaša koji serijom 12:2 smanjuju zaostatak na 34:45, a na poluvrijeme se odlazi pri rezultatu 38:49.

U prvoj minuti treće četvrtine Škrljevo sa četiri poena u nizu prilazi na 42:49 i budi ispunjene tribine, a kada je Stipčić pola minute kasnije položio za 44:50 euforija je dostigla vrhunac.

Još je jednom Stipčić tricom smanjio na šest poena zaostatka za domaće (47:53), ali nije mogao sam protiv jakog sastava iz metropole.

Tada je netko ugasio svjetlo za domaće, Zagreb je napravio 15:0 i dostigao najvećih do tada plus 21 (47:68).

Na posljednji predah otišlo se pri 53:71 za goste, a na kraju je bilo najvećih 71:99.

Kod domaćina najefikasniji su bili Radunić i Stipčić sa po 14 poena, dok je prvo ime gostiju bio Luka Božić sa 25 poena.