A-1 liga košarkaša: Škrljevo ispustilo vodstvo dvije minute prije kraja utakmice protiv Zagreba

Nedjelja, 09. listopada 2016. 14:21 Napisao/la  SC

Utakmica 1. kola: Zagreb - Škrljevo 82:78. U posljednjem napadu gostiju Antonio Boban promašio je tricu za produžetak

Utakmica 1. kola: Zagreb - Škrljevo 82:78 (20:16, 14:26, 25:17, 23:19)

Dvorana Trnsko Gledatelja: 200

Suci: Želimir Tresoglavić (Osijek), Dražen Štrok (Varaždin), Živko Mirilović (Karlovac)

Opunomoćenik: Damir Brnetić (Zagreb)

ZAGREB: Majcunić, Junaković 6, Perić, Vitali 20 (8-9), Majić, Vlaić 4 (2-2), Božić 17 (9-10), Batur 4 (2-2), Marčinković 24 (3.4), Ramljak 7.

ŠKRLJEVO: Dubelj, Konjević 24 (3-5), Vodopija 7 (1-2), Stipčić 11 (7-7), Palčić 3, Milekić, Bilalović, Juričić 12, Boban 13 (3-3), Marasović 4, Radunić 2, Cook 2.

Osobne pogreške: Zagreb 22 Škrljevo 24

Pet osobnih pogrešaka: Junaković, Batur, Ramljak (Zagreb), Marasović, Cook (Škrljevo)

Trice: Zagreb 6 (Marčinković 3, Junaković 2, Ramljak)  Škrljevo 12 (Konjević 5, Juričić 4, Boban 2, Palčić)

Skokovi Zagreb 44 (32+12)  Škrljevo 42 (29+13)

Slobodna bacanja Zagreb 24/27 Škrljevo 14/17

U samo pet dana Škrljevo je izmijenilo "krvnu sliku" vlastite igre.

Nakon beskrvne i prestrašene predstave u svojoj dvorani na Mavrincima, "zeleni" su u Trnskom odigrali hrabro, borbeno i vodili dvije minute prije kraja, a imali su u dva navrata i deset poena prednosti.

"Mravi" su očito nakon lakih plus 28 iz Kupa računali da će pobjeda doći sama od sebe.

Momci Luke Bujasa Jusupovim su zvijezdama sjajno parirali tijekom cijelog susreta, posebno u drugoj četvrtini koju su dobili sa 12 poena razlike (14:26).

Zagreb je utakmicu otvorio sa 4:0, a nakon sto sekundi igre tricu je pogodio Davor Konjević za smanjenje na 4:3.

Uslijedila je serija Zagreba od 9:0 i na pet minuta i 22 sekunde prije kraja prve četvrtine domaćin je imao dvoznamenkastu prednost (13:3) i ništa nije slutilo na dobro za Škrljevčane.

Tricom Martina Junaković domaćin 2:33 prije isteka prve dionice stiže do najveće prednosti na utakmici (18:7).

U posljednje 73 sekunde prve dionice Juričić i Boban tricama ublažavaju zaostatak na vrlo prihvatljivih 20:16 što je i rezultat prve četvrtine

I druga četvrtina počela je sa 4:0 za domaće pa Zagreb vodi 24:16.

Od trenutka kada je Luka Božić pogodio oba bacanja i Zagreb nakon tri minute i 41 sekundu igre doveo u vodstvo od 28:21 na parket je izašlo neko novo Škrljevo.

Pune tri minute i tri sekunde igrači Luke Bujasa nisu primili koš, a postigli su ih deset (Vodopija 4, Juričić 6, dvije trice) i preokret je bio tu - 28:31.

Za manje od minute Marčinković i Vlaić vratili su prednost domaćinima (32:31), ali je opet uslijedio "škrljevski uragan".

Novih 8:0 Škrljeva donosi 32:39, a na veliki odmor otišlo se sa najvećom prednošću gostiju (34:42).

U dva je navrata početkom drugog poluvremena Škrljevo preko najboljeg igrača Davora Konjevića dolazilo do dvoznamenkaste prednosti (34:44 i 36:46).

Zagrebu su bile potrebne četiri minute i 13 sekundi u trećem dijelu da stignu zaostatak (47:48) nakon dvije uzastopne trice Marčinkovića.

Onda je proradio Dino Stipčić i sa šest uzastopnih poena nije dozvolio novo vodstvo "mrava" (47:52 i 49:54).

Batur i Marčinković vratili su Zagreb na minus jedan (53:54), a Boban je odgovorio tricom na tri minute i tri sekunde od kraja trećeg dijela igre.

Marasović je minutu i 35 sekundi prije isteka treće dionice bio precizan za 55:59, ali su do kraja ovoga dijela Zagrebaši ipak stigli do izjednačenja, pa se u posljednjih deset minuta ušlo sa 59:59.

Toni Vitali u prvoj akciji posljednje četvrtine pogodio je jedno bacanje i vratio Zagrebu vodstvo nakon četvrtinu i pol (60:59), igrao je sam u prve dvije minute, a onda je najbolji igrač domaćih Marčinković pogodio tricu, a Ramljak položio za 70:63 i polako se opet nazirao pobjednik.

Četiri minute prije kraja Luka Božić pogodio je oba slobodna bacanja za 75:70 i činilo se da nas čeka mirna završnica.

Tada se odbio predati Davor Konjević koji tricom na dvije minute i četiri sekunde od kraja vraća prednost na stranu Škrljeva (75:76)

Toni Vitali je bio precizan sa linije slobodnih bacanja, a Luka Božić je položio i minutu kasnije Zagreb je imao plus tri (79:76).

U narednom napadu precizan je bio Ivan Vodopija i 49 sekundi prije kraja bilo je 79:78.

Palčić je napravio prekršaj na Božiću, a ovaj je pogodio oba puta i 19 sekundi prije kraja bilo je 81:78.

U posljednjem napadu gostiju Antonio Boban promašio je tricu za produžetak, a Marčinković je realizirao jedno slobodno bacanje za konačnih 82:78 jer u posljednje tri sekunde tricu je promašio Stipčić i priči je bio kraj.