A-1 liga za ostanak: Škrljevo stiglo do pobjede u Sinju, otvorena vrata izravnog ostanka

Srijeda, 04. svibnja 2016. 20:55 Napisao/la  SC

Susret 8. kola: Alkar - Škrljevo 73:75 (24:18, 21:14, 14:31, 14:12). Gosti su serijom 8-0 u posljednje dvije minute iz ponora stigli do slavlja.

A-1 košarkaška liga za ostanak - 8. kolo

ALKAR - ŠKRLJEVO 73:75 (24:18, 21:14, 14:31, 14:12)

Gradska sportska dvorana u Sinju. Gledatelja 150

Suci: Luka Kardum (Šibenik), Mario Goleš (Šibenik) i Martin Vulić (Zadar)

ALKAR: Bilić 6 (3-3), Jo. Boban 6, Bilandžić, Modrić 5, Dominović 3 (1-2), Šipić 5 (1-4), Ju. Boban, Gaurina 14 (2-2), Glavinić 12 (1-2), Svalina 2, Tešija 15 (1-1), Kanaet 5

ŠKRLJEVO: Kus 19 (5-7), Jurica 6, Bilalović, Juričić 3, Perković 16 (1-2), Radunić 4 (0-1), Živko 3 (1-1), Ceranja (0-6), Stipčić 7 (2-2), Molnar, Rogić 17 (7-9), Šamanić

Slobodna bacanja: Alkar 9-14 Škrljevo 16-28. Trice: Alkar 10-27 Škrljevo 5-21.

Skokovi: Alkar 32 Škrljevo 36. Izgubljene lopte: Alkar 12 Škrljevo 14.

Škrljevo je stiglo do pobjede u Sinju, i to na kakav način. U posljednje dvije minute ušlo se s vodstvom Alkara od 73:67, ali domaći više nisu znali kako doći do novih poena. Sastav Aramisa Naglića u završnom periodu radi seriju 0:8 i dolazi do velike, supervažne pobjede kojom se vraća na jedan korak zaostatka za Zabokom i Osijekom.

Četiri poena Roka Rogića, po dva Jasmina Perkovića i Davora Kusa bila su dovoljna za pobjedu od 73:75. Stjepan Tešija imao je šuta za pobjedu Alkara, ali nije pogodio...

U posljednjoj minuti prvog poluvremena bilo je 45:31 za domaće, a Škrljevo je u trećoj četvrtini postiglo gotovo identičan broj poena kao u cijelom prvom poluvremenu. Najprije su se zeleni vratili na 52:52, zatim i poveli, vodili 59:65 početkom četvrte četvrtine i onda opet stali. Sve do domaćeg vodstva od 73:67, a onda se dogodilo gore opisano.

Škrljevo još mora u Kaštel Sućurac, a onda mu na Mavrince stiže Zabok. Sve je ponovo nadohvat ruke, pa i pozicija izvan kvalifikacija. Susret u Sinju pokazao im je da mogu...

Liga za ostanak - 8. kolo
VROS Osijek - Kaštela 87:78
Jolly JBS - Zabok 51:62
Alkar - Škrljevo 73:75
Poredak: Alkar 11-7, Zabok, Jolly JBS i VROS Osijek 10-8, Škrljevo 9-9, Kaštela 4-14