Utorak, 12. travnja 2016. 19:05 Napisao/la  SC

Utakmica 2. kola: VROS Osijek - Škrljevo 80:69 (16:13, 18:23, 19:21, 27:12)

A-1 košarkaška liga za ostanak - 2. kolo

VROS OSIJEK - ŠKRLJEVO 80:69 (16:13, 18:23, 19:21, 27:12)

Dvorana Gradski vrt. Gledatelja 200

Suci: Tomislav Vovk, Krunoslav Holjevac i Hrvoje Pencinger (svi Slavonski Brod)

VROS OSIJEK: Kujundžić 1 (1-4), Zebić 11, Došen 5 (2-2), Ušić 1 (1-6), Bičvić 8, Pandurić 4, Šarac 20 (3-5), Krajina, Mat. Karlović 20, Mar. Karlović, Turalija 10, Matić

ŠKRLJEVO: Kus 20 (10-10), Jurica 4 (0-2), Bilalović, Juričić 7 (1-2), Perković 17 (8-9), Radunić 2, Živko, Ceranja 8, Stipčić 3, Molnar, Šamanić 8 (6-6)

Slobodna bacanja: VROS Osijek 7-17 Škrljevo 25-29. Trice: VROS Osijek 11-28 Škrljevo 6-18

Skokovi: VROS Osijek 29 Škrljevo 28. Izgubljene lopte: VROS Osijek 12 Škrljevo 20

Košarkaši Škrljeva doživjeli su i drugi poraz u ovosezonskoj Ligi za ostanak. Nakon domaćeg kiksa s Jollyjem, momčad Aramisa Naglića vratila se ustaljenom režimu izgubljenih utakmica u gostima. Osječani su u 24. minuti bili u zaostatku od jedanaest koševa prednosti (37:48 za Škrljevo), ali to ih nije spriječilo da na kraju odnesu pobjedu od jednako toliko koševa viška (80:69). Davor Kus do te, prekretne minute imao je učinak od 20 poena, zabio je deset slobodnih bacanja i na tome stao. Domaćin u svega četiri minute radi seriju 15:2 i dolazi na prednost od 52:50.

Škrljevo vodi u još svega nekoliko navrata, sve do 36. minute bilo je 66:67 za goste, ali i posljednje četiri minute utakmice donijele su novu veliku seriju Osijeka. U sastavu gostiju nije bilo Roka Rogića zbog ozlijede nožnog palca, a domaćini su u utakmici pogodili čak jedanaest trica. Za to je vrijeme Škrljevo imalo čak dvadeset izgubljenih lopti, osam više od domaćina.

Čak tri igrača zabilježila su po dvadeset poena. Uz Davora Kusa to su ostvarili domaći puleni, Matej Karlović i Aljoša Šarac. Škrljevu nije pomoglo ni sedamnaest poena Jasmina Perkovića, jer je u posljednjih šesnaest minuta Osijek odnio parcijalnu pobjedu 43:21.

Nakon dva poraza Škrljevčani će u domaćim ogledima protiv Alkara i Kaštele pokušati dohvatiti bodove spasa.